02/05/2024
Aktualności Sport

Wysoka wygrana na zakończenie rundy jesiennej [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork wygrali w sobotę, 18 listopada, na stadionie przy ul. Kusocińskiego z Powiślem Dzierzgoń 5:1 w meczu 17. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2023/2024. To ósme zwycięstwo lęborczan w obecnych rozgrywkach i trzecie z rzędu. Był to ostatni ligowy mecz Pogoni w tym roku.

Spotkanie było ostatnim meczem rundy jesiennej w IV lidze. Przed jego rozpoczęciem, w szesnastu kolejkach sezonu Pogoń zdobyła 26 punktów (7 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki). Odniosła m.in. trzy zwycięstwa z rzędu na własnym stadionie: z MKS Solar Władysławowo 2:0, Startem Miastko 4:3 i Gryfem Wejherowo 2:0. Do tego doszła wygrana u siebie nad AS-em Kolbudy 3:0 i Gedanią 1922 II Gdańsk 5:0 oraz w Sycewicach ze Spartą 5:2. Były też remisy u siebie z Chojniczanką II Chojnice 2:2 oraz na wyjeździe z Suprą Kwidzyn i Radunią II Stężyca (również po 2:2). Poza Lęborkiem przytrafił się też remis 0:0 z Pomezanią Malbork oraz 3:3 z Gromem Nowy Staw. Tydzień temu udało się zdobyć 3 punkty w meczu przeciwko Arce II Gdynia, po dwóch golach zdobytych w ostatnich minutach. Więcej o tych meczach czytaj:

Bolesne porażki miały miejsce w trzech meczach wyjazdowych, w tym z liderem i wiceliderem rozgrywek. Najpierw 1:2 w derbach Pomorza Środkowego z Gryfem Słupsk, po golu straconym w ostatniej sekundzie meczu, a następnie 0:5 z Jaguarem Gdańsk. Pogoń przegrała też na wyjeździe z Aniołami Garczegorze 2:3 oraz u siebie z Bałtykiem Gdynia 0:1. Więcej o tych meczach czytaj:

Do tego należy dodać zwycięstwa 2:0 i 2:1 kolejno nad V-ligowymi Pomorzem Potęgowo i Piastem Człuchów w IV i V rundzie Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego. Więcej o tych meczach czytaj:

Tymczasem Powiśle w ostatnich pięciu kolejkach zremisowało 1:1 z Suprą Kwidzyn, wygrało 2:0 we Władysławowie, pokonało 4:0 Start Miastko, uległo 1:2 Gryfowi Wejherowo, a tydzień temu pokonało u siebie Gryfa Słupsk 3:1. Szkoleniowcem zespołu jest nestor pomorskich trenerów Jerzy Jastrzębowski.

Rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych mecz, przy przenikającym zimnie i temperaturze bliskiej zera, rozpoczął się w wymarzony sposób dla Pogoni, bo już w 4. minucie gola zdobył Dawid Rogacki. W 30. minucie soczystym uderzeniem zza pola karnego popisał się Dawid Patelczyk, a asystował mu strzelec pierwszej bramki Rogacki. Na tablicy świetlnej pojawił się wynik Pogoń – Powiśle 2:0. Jeszcze przed przerwą, w 43. klimacie, kontaktową bramkę dla Powiśla strzelił Chmielewski.

Na początku drugiej połowy Pogoń podwyższyła wynik. Stało się to w 54. minucie, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Dawid Patelczyk. Już trzy minuty później, w 57. minucie piękną akcję przeprowadził Błażej Siłkowski, który wymanewrował kilku zawodników i zdobył gola. W tym momencie Pogoniści wygrywali już 4:1. Festiwal strzelecki przy Kusocińskiego na tym się jednak nie zakończył. W 65. minucie piątą bramkę dla Pogoni dołożył Mateusz Koniuszy. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i Pogoń pokonała Powiśle 5:1.

17. kolejka IV ligi, sobota, 18 listopada 2023 r., godz. 11
Pogoń Lębork – Powiśle Dzierzgoń 5:1 (2:1)
bramki: Rogacki (‘4), Patelczyk (‘30, ’54), Siłkowski (’57), Koniuszy (’65) – Chmielewski (’43)

Po tym meczu Pogoń z dorobkiem 29 pkt. i bilansem 8-5-4 (gole 41-28) spędzi zimę na 6. miejsce w tabeli. Powiśle Dzierzgoń jest na 10. miejscu (24 pkt., bilans 6-6-5, gole 23-24).

Był to ostatni mecz rudny jesiennej sezonu 2023/2024. Kolejny, w ramach 18. kolejki spotkań IV ligi (runda wiosenna), Pogoń zagra w marcu 2024 roku.

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork