02/05/2024

Dwa gole w ostatnich minutach. Pogoń wygrała w Gdyni [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork wygrali w niedzielę, 12 listopada, na wyjeździe z Arką II Gdynia w meczu 16. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2023/2024. Hat-trickiem popisał się Kordian Błażejczyk, a dwa gole strzelił w ostatnich minutach meczu. To siódme zwycięstwo lęborczan w obecnych rozgrywkach i drugie z rzędu.

Spotkanie w Gdyni było przedostatnim meczem rundy jesiennej w IV lidze. W dotychczasowych piętnastu kolejkach sezonu Pogoń zdobyła 23 punkty (6 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki). Odniosła m.in. trzy zwycięstwa z rzędu na własnym stadionie: z MKS Solar Władysławowo 2:0, Startem Miastko 4:3 i Gryfem Wejherowo 2:0. Do tego doszła wygrana u siebie nad AS-em Kolbudy 3:0 i Gedanią 1922 II Gdańsk 5:0 oraz w Sycewicach ze Spartą 5:2. Były też remisy u siebie z Chojniczanką II Chojnice 2:2 oraz na wyjeździe z Suprą Kwidzyn i Radunią II Stężyca (również po 2:2). Poza Lęborkiem przytrafił się też remis 0:0 z Pomezanią Malbork oraz 3:3 z Gromem Nowy Staw. Więcej o tych meczach czytaj:

Bolesne porażki miały miejsce w trzech meczach wyjazdowych, w tym z liderem i wiceliderem rozgrywek. Najpierw 1:2 w derbach Pomorza Środkowego z Gryfem Słupsk, po golu straconym w ostatniej sekundzie meczu, a następnie 0:5 z Jaguarem Gdańsk. Pogoń przegrała też na wyjeździe z Aniołami Garczegorze 2:3 oraz u siebie z Bałtykiem Gdynia 0:1. Więcej o tych meczach czytaj:

Do tego należy dodać zwycięstwa 2:0 i 2:1 kolejno nad V-ligowymi Pomorzem Potęgowo i Piastem Człuchów w IV i V rundzie Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego. Więcej o tych meczach czytaj:

Tymczasem rezerwy I-ligowej Arki Gdynia zamykają ligową tabelę z zaledwie siedmioma punktami. Mimo to jest to niebezpieczny zespół z wieloma młodymi, ambitnymi zawodnikami, który np. tydzień temu zremisował w Słupsku 2:2. Rezerwy Arki prowadzi doskonale znany w Lęborku trener Maciej Cieślik.

Mecz na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni Redłowie rozpoczął się niepomyślnie dla Pogoni. Już w 6. minucie gola dla Arki uderzeniem z dystansu zdobył Vadym Kukuruza. Mimo prób do przerwy wynik już się nie zmienił.

Początek drugiej części gry przyniósł wyrównanie dla Pogoni. W 51. minucie gola głową zdobył mierzący 190 cm wzrostu Kordian Błażejczyk. Wcześniej, bo już w 46. minucie Damian Wojda uderzył w poprzeczkę.

W kolejnych minutach wciąż było gorąco pod bramką Arki, a Pogoniści chcieli usilnie wyjść na prowadzenie. W 60. minucie znów bliski szczęścia był Wojda, ale tym razem trafił w słupek. Natomiast trzy minuty później w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza.

Jednak niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 68. minucie gola głową dla Arki ponownie zdobył Kukuruza.

Pogoń nie dała jednak za wygraną i dalej atakowała. W 82. minucie Wojda znów minimalnie chybił. Piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki Arki. W 90. minucie piłkę w polu karnym dostał Rogacki, jednak przeniósł ją nad poprzeczką.

W 93. minucie ponownie Kordian Błażejczyk zdobył gola dając Pogoni cenny remis. Było już 2:2. Na tym jednak nie koniec, bo chwilę później, w ostatniej akcji meczu, ten sam zawodnik zdobył gola na wagę trzech punktów i ostatecznie Pogoń po dramatycznym meczu wygrała w Gdyni 3:2.

16. kolejka IV ligi, niedziela, 12 listopada 2023 r., godz. 17
Arka II Gdynia – Pogoń Lębork 2:3 (1:0)
bramki: Vadym Kukuruz (’6, ’68), Kordian Błażejczyk (’51, ’90+3, ’90+5)

Po tym meczu Pogoń z dorobkiem 26 pkt. i bilansem 7-5-4 (gole 36-27) zajmuje 7. miejsce w tabeli. Arka II Gdynia jest na ostatnim 18. miejscu (7 pkt., bilans 1-4-11, gole 19-35).

W najbliższą sobotę, 18 listopada, o godzinie 11:00 w ramach 17. kolejki spotkań IV ligi, Pogoń zagra przy Kusocińskiego z Powiślem Dzierzgoń.

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork