29/04/2024

Derby przegrane w ostatniej sekundzie [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork przegrali w sobotę, 27 sierpnia, na wyjeździe z Gryfem Słupsk 1:2 (1:1) w derbach Pomorza Środkowego rozegranych w ramach 5. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2023/2024. Pogoń straciła decydującego gola w ostatniej sekundzie meczu, grając w przewadze.

Rozegrany w sobotę, 27 sierpnia, o godzinie 15:00 mecz na stadionie przy ul. Zielonej w Słupsku był spotkaniem dwóch niepokonanych drużyn w tym sezonie drużyn. Jak zwykle derby Pomorza Środkowego zwróciły uwagę lokalnej społeczność i przyciągnęły kibiców na stadion.

Przed tym meczem Gryf Słupsk z kompletem punktów był liderem rozgrywek. Na 12 punktów składa się wygrana po 3:1 z MKS Solar Władysławowo i Startem Miastko, wyjazdowe zwycięstwo 4:3 w Wejherowie i imponująca wygrana na wyjeździe 5:2 z Jaguarem. Najlepszym strzelcem słupszczan w tym sezonie jest Andrzej Łyszyk – 4 gole. Natomiast Damian Wojda z Pogoni w tym samym czasie zdobył 6 goli. W lęborskiej ekipie nikt nie pauzuje za kartki.
W ubiegłym sezonie dwukrotnie rywalizację z Pogonią minimalnie wygrywał Gryf.

Pogoń Lębork prowadziła z liderem tabeli od 33. minuty po golu Pawła Kowalczyka po pięknym trafieniu po ziemi tuż przy słupku. Radość nie trwała jednak zbyt długo, bo już w 38. minucie Gryf miał rzut rożny, z którego celnie dośrodkował Andrzej Łyszyk, a Daniel Piechowski z główki pokonał bramkarza Pogoni. Do przerwy był remis 1:1.

W drugiej połowie Pogoń miała przewagę, było też kilka okazji na zdobycie gola na 2:1. Szanse wzrosły, gdy w 90. minucie jeden z zawodników Gryfa otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul. Wydawało się, że derbowa bitwa zakończy się podziałem punktów. Niestety, w 95. minucie, Gryf przeprowadził ostatnią akcję w tym meczu prawą stroną boiska, w której z ostrego kąta mocnym strzałem między słupkiem a bramkarzem Pogoni popisał się Fabian Słowiński dając zwycięstwo Gryfowi. Po tej akcji nastąpiła eksplozja radości na stadionie przy ul. Zielonej, a sędzia zakończył spotkanie. Pogoń z całą pewnością nie zasłużyła na porażkę.

5. kolejka IV ligi, niedziela, 27 sierpnia 2023, godz. 15
Gryf Słupsk – Pogoń Lębork 2:1 (1:1)

bramki: 1:0 Paweł Kowalczyk (’33), 1:1 Daniel Piechowski (’38), Fabian Słowiński (‘90+5)

Po tym meczu, Pogoń z dorobkiem 10 pkt. i bilansem 3-1-1 (gole 11-7) zajmuje 4. miejsce w tabeli. Gryf Słupsk z 15 punktami pozostał liderem rozgrywek (bilans 5-0-0, gole17-8).

W następny weekend, w ramach 6. kolejki spotkań IV ligi, Pogoń zagra na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk.

Przypomnijmy również, że w pierwszych czterech kolejkach (5, 12, 15 i 19 sierpnia) sezonu 2023/2024, Pogoń zremisowała na wyjeździe z Suprą Kwidzyn 2:2, a następnie odniosła trzy zwycięstwa z rzędu na własnym stadionie z MKS Solar Władysławowo 2:0, Startem Miastko 4:3 i Gryfem Wejherowo 2:0. Więcej o tym czytaj:

Natomiast przed rozpoczęciem rozgrywek, Pogoń rozegrała cztery wakacyjne mecze sparingowe. Więcej o tym czytaj: