29/04/2024

Pogoń Lębork lepsza od Gryfa Wejherowo

Piłkarze Pogoni Lębork wygrali w sobotę, 19 sierpnia, na własnym stadionie z Gryfem Wejherowo 2:0 (1:0) w meczu 4. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2023/2024. Na listę strzelców po raz szósty wpisał się Damian Wojda.

Rozegrany w sobotę, 19 sierpnia, mecz na stadionie przy ul. Kusocińskiego był już trzecim zwycięstwem Pogoni Lębork w rozpoczętym niedawno sezonie 2023/2024 IV ligi i jednocześnie trzecim z rzędu wywalczonym na własnym boisku.

Pogoń od początku zagrała mądrze taktycznie, szczególną uwagę zwracając na defensywę. Już w 11. minucie po rzucie rożnym Damian Wojda odzyskał piłkę i z dość ostrego kąta uderzył z lewej strony. Piłka jeszcze dotknęła jednego z gości, co zmyliło bramkarza, dzięki czczemu Wojda zdobył już szóstego gola w tym sezonie.

Pogoniści kontrolowali całe spotkanie, a złożona w większości z młodzieżowców drużyna trenera Grzegorza Nicińskiego nie miała w sobotę wielu atutów na boisku. Także trzy zmiany w zespole przeprowadzone w przerwie nie odmieniły obrazu spotkania.

W drugiej połowie, mając na uwadze trudne warunki gry, czyli upał połączony z dużą wilgotnością powietrza, trener Bednarczyk od 58. minuty wysyłał raz po raz na boisko świeże siły, co wydatnie wpłynęło na przebieg gry. Już dwie minuty po wejściu debiutujący w drużynie po 5 latach przerwy, 21-letni wychowanek Mateusz Koniuszy z 20 metrów uderzył nie do obrony, pięknie witając się z lęborską publicznością. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie, a Pogoń odniosła zasłużone zwycięstwo.

– To było dla nas trudne spotkanie – powiedział po meczu Grzegorz Bednarczyk, trener Pogoni Lębork. – Gryf Wejherowo mimo, że miał za sobą trzy porażki przyjechał po zwycięstwo. Byliśmy dobrze zorganizowani, konstruowaliśmy akcje do przodu pamiętając o grze w obronie. Szybki gol Damiana Wojdy dodał nam wiary w sukces. Były też trudne momenty, ale potrafiliśmy się zorganizować w defensywie, cały zespół był mocno skupiony by nie stracić gola. Trudne warunki pogodowe sprawiły, że kluczowe były zmiany. Wniosły one dużo w naszej grze do przodu. Po golu Koniuszego po godzinie gry morale Gryfa spadły. Cieszymy się ze zwycięstwa, jest to sukces całej naszej drużyny.

4. kolejka IV ligi, sobota, 19 sierpnia 2023, godz. 17
Pogoń Lębork – Gryf Wejherowo 2:0 (1:0)

bramki: 1:0 Damian Wojda (’11), 2:0 Mateusz Koniuszy (’60)

Pogoń: Gołojuch – Kowalczyk (’58 Konkel), Błażejczyk, Romanek, Wiśniewski, Patelczyk, Kowalkowski, Rogacki (’58 Koniuszy), Miotk (’87 Stenka), Leszkiewicz (’66 Klecha), Wojda (’79 Formela)

Gryf W.: Łukowicz – Godlewski (’46 Wiśniewski), Idzi, Zielonka (’41 Kątny), Iwański (’46 Goyke), Pranczk, Koszałka, Rietz, K. Hebel (’46 Kozakowski), Kwidziński, Leske

żółte kartki: Klecha (Pogoń)

Po tym meczu, Pogoń z dorobkiem 10 pkt. i bilansem 3-1-0 (gole 10-5) zajmuje 2. miejsce w tabeli.

W następną niedzielę, 27 sierpnia o godzinie 15, w ramach 5. kolejki spotkań IV ligi, Pogoń zagra na wyjeździe w derbach Pomorza Środkowego z Gryfem Słupsk, który podobnie jak Pogoń nie poniósł jeszcze porażki i jest liderem tabeli z dorobkiem 12 punktów.

Przypomnijmy również, że w pierwszej, drugiej i trzeciej kolejce (5, 12 i 15 sierpnia) sezonu 2023/2024, Pogoń zremisowała na wyjeździe z Suprą Kwidzyn 2:2 i wygrała u siebie z MKS Solar Władysławowo 2:0 i Startem Miastko 4:3. Więcej o tym czytaj:

Natomiast przed rozpoczęciem rozgrywek, Pogoń rozegrała cztery wakacyjne mecze sparingowe. Więcej o tym czytaj:

Źródło / Zdjęcie: Facebook / Pogoń Lębork