08/05/2024

Kwaśnik odchodzi. Pogoń przegrywa w sparingu [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork przegrali w sobotę ze Spartą Sycewice 1:2 w sparingowym meczu rozegranym na stadionie przy ul. Kusocińskiego. W niedzielę klub poinformował, że z drużyny odchodzi Łukasz Kwaśnik, który przenosi się do beniaminka III ligi – Wikędu Luzino.

Mecz na stadionie przy ul. Kusocińskiego rozegrano w sobotę, 15 lipca, o godzinie 10 rano. Był to pierwszy letni sparing seniorskiej drużyny Pogoni. Trener Grzegorz Bednarczyk miał okazję przyjrzeć się testowanym dwóm bramkarzom i obrońcy. Zmiany odbywały się rotacyjnie, średnio co 30 minut.

Na początku meczu goście zdobyli bramkę na 1:0 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Po przerwie, w 60. minucie wyrównującą bramkę dla Pogoni pięknym strzałem z 30 metrów zdobył Jakub Leszkiewcz. Jednak w 77. minucie Sparta zdobyła drugiego gola i wygrała sparing 2:1. Za tydzień Pogoń zagra kolejny mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem będzie Gryf Wejherowo.

Mecz sparingowy, sobota, 15 lipca 2023 r., godz. 10
Pogoń Lębork – Sparta Sycewice 1:2 (0:1)

bramki: 0:1 Damian Kopciński (’10), 1:1 Jakub Leszkiewicz (’60), 1:2 Donat Adkonis (’77)

Pogoń: testowany (’60 testowany) – Miotk, testowany, Romanek, Konkel, Patelczyk, Siłkowski, Kowalkowski, Rogacki, Stenka, Klecha.

Na zmiany wchodzili: Leszkiewicz, Kowalczyk, Wiśniewski, Kłosowski, Piatkivskyi

Tymczasem w niedzielę, 16 lipca, Pogoń poinformowała, że z drużyny odchodzi Łukasz Kwaśnik. 29-letni ofensywny pomocnik spędził w Pogoni cztery lata, a teraz postanowił zmienić klubowe barwy. „Kwachu” skorzystał z ciekawej propozycji gry w III lidze w beniaminku na tym poziomie rozgrywek – Wikędzie Luzino.

Łukasz Kwaśnik do Pogoni dołączył latem 2019 roku. Rozegrał łącznie 113 spotkań (101 w IV lidze – 15 bramek (i 12 w Pucharze Polski – 1 bramka). Łącznie było to 6771 minut gry. Grający dość zdecydowanie zawodnik otrzymał w tym czasie 27 żółtych i 2 czerwone kartki. „Kwachu” to wychowanek Arki Gdynia, grał też w GKS Przodkowo i Wikędzie Luzino.

Źródło/Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork