29/04/2024

Siedem goli przy Kusocińskiego. Pogoń z drugim zwycięstwem w sezonie [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork wygrali we wtorek, 15 sierpnia, na własnym stadionie ze Startem Miastko 4:3 (3:3) w meczu 3. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2023/2024. Po raz kolejny dwie bramki dla Pogoni zdobył Damian Wojda.

Rozegrany we wtorek w samo południe, 15 sierpnia, mecz na stadionie przy ul. Kusocińskiego był drugim zwycięstwem Pogoni Lębork w rozpoczętym niedawno sezonie 2023/2024 IV ligi i jednocześnie  drugim wywalczonym na własnym boisku. Spotkanie odbyło się w okropnym upale, a mimo to widzowie zobaczyli festiwal strzelecki, a trzy punkty zostały w Lęborku.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie. Już w 2. minucie po rzucie rożnym Dawid Patelczyk skierował piłkę do bramki. Podobnie, bo głową po stałym fragmencie gry bramkę w 13. minucie zdobył Jakub Leszkiewicz. Goście po słabszym początku nie załamali i zdobyli gola kontaktowego. W 18. minucie prostopadłe podanie wzdłuż pola bramkowego zakończył golem Paweł Koniuszek. 5. minut później skutecznie odpowiedziała Pogoń. W pole karne wpadł Damian Wojda i podwyższył wynik na 3:1. Chwilę później piłka ponownie zatrzepotała w bramce gości, gol nie został jednak uznany z powodu wcześniejszego przewinienia. W końcówce pierwszej połowy Start pokazał charakter doprowadzając po błędach w obronie do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się najpierw grający trener Bartłomiej Borowicz a po nim Kacper Szostak.

Na początku drugiej połowy po zagraniu ręka sędzia podyktował rzut karny dla Pogoni. W 52. minucie skutecznie wyegzekwował go Damian Wojda. Wynik 4:3 utrzymał się do końca spotkania. Warto zaznaczyć, że mecz toczył się w upiornym skwarze i zawodnicy obu drużyn włożyli wiele energii i poświecenia w grę.

Po meczu powiedzieli:

Grzegorz Bednarczyk, trener Pogoni: – Pogoda dziś nam nie pomagała i my sami sobie też nie pomagaliśmy. Pozwoliliśmy sobie na dogonienie się przy dwubramkowym prowadzeniu z 2:0 na 2:1 i z 3:1 na 3:3 i to wprowadziło w nasze szeregi dużo zamieszania i niepewność. Dobrze, że potrafiliśmy sobie skonstruować akcje po której był rzut karny i wykorzystaliśmy go. Później kontrolowaliśmy grę, staraliśmy się grać bez błędów w obronie kosztem konstruowani akcji do przodu. Najważniejsze, że to się udało i 3 punkty zostały w Lęborku.

Bartłomiej Borowicz, trener Startu: – Weszliśmy słabo dziś w ten mecz i w pierwszej minucie straciliśmy bramkę. Złapaliśmy kontakt przy 2:1 i znowu dziecinny błąd i tracimy bramkę na 3:1. Po tej stracie zespół się podniósł, pokazał charakter, potrafił narzucić tempo i udało się do przerwy wyciągnąć remis. Na drugą połowę wyszliśmy bardzo zmotywowani, wiedzieliśmy, że będzie wyrównana walka. Jedna i druga drużyna odczuwała trudy tego spotkania przez pogodę. Niestety w moim przekonaniu rzut karny dla Pogoni był podarowany, choć trudno mi polemizować z decyzją sędziego, bo każdy widzi to inaczej. Mogliśmy dziś szukać tu choć 1 punktu co się nie udało. Będziemy próbować w kolejnych meczach.

3. kolejka IV ligi, wtorek, 15 sierpnia 2023 r., godz. 12
Pogoń Lębork – Start Miastko 4:3 (3:3)

bramki: 1:0 Dawid Patelczyk (‘2), 2:0 Jakub Leszkiewicz (’13), 2:1 Paweł Koniuszek (‘18), 3:1 Damian Wojda (’21), 3:2 Barłomiej Borowicz (’41 k.), 3:3 Kacper Szostak (‘45+2), 4:3 Damian Wojda (’52 k.)

Pogoń: Gołojuch – Kowalczyk, Błażejczyk, Romanek, Wiśniewski, Patelczyk, Kowalkowski (’80 Konkel), Rogacki (’66 Stenka), Miotk, Leszkiewicz (’66 Klecha), Wojda (’90 Formela)

Start: Skotnicki – Smaha, B. Borowicz, Czerwiński, Śliżewski, Szuta, Narodzonek (’75 Syczewski), Koniuszek, Szostak (’75 Gorczyński), Borsuk, Szwajczewski

żółte kartki: Rogacki, Wiśniewski – Szwajczewski

Po tym meczu, Pogoń z dorobkiem 7 pkt. i bilansem 2-1-0 (gole 8-5) zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Już w sobotę, 19 sierpnia, o godzinie 12 w ramach 4. kolejki spotkań IV ligi, Pogoń podejmie w Lęborku Gryfa Wejherowo.

Przypomnijmy również, że w pierwszej i drugiej kolejce (5 i 12 sierpnia) sezonu 2023/2024, Pogoń zremisowała na wyjeździe z Suprą Kwidzyn 2:2 i wygrała u siebie z MKS Solar Władysławowo 2:0. Więcej o tym czytaj:

Natomiast przed rozpoczęciem rozgrywek, Pogoń rozegrała cztery wakacyjne mecze sparingowe. Więcej o tym czytaj:

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork