29/04/2024

Pierwsze zwycięstwo Pogoni w nowym sezonie [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork wygrali w sobotę, 12 sierpnia, na własnym stadionie z MKS Solar Władysławowo 2:0 (0:0) w meczu 2. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2023/2024. Obie bramki dla Pogoni strzelił Damian Wojda.

Rozegrany w sobotę, 12 sierpnia, mecz na stadionie przy ul. Kusocińskiego był pierwszym zwycięstwem Pogoni Lębork w rozpoczętym tydzień temu sezonie 2023/2024 IV ligi i zarazem pierwszym wywalczonym na własnym boisku.

Pogoniści w tym meczu stawiali na utrzymywanie się przy piłce i kreowanie sytuacji bramkowych, goście wykorzystując atuty Proeny i Klechy groźni byli w kontrach. Po jednej z nich bardzo dobrze zachował się Martin Romanek kasując zagrożenie pod naszą bramką. Pierwsza połowa to delikatna optyczna przewaga Pogoni udokumentowana kilkoma groźnymi strzałami na bramkę Miotka.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo obiecująco. Z linii obrony celnym podaniem do przodu popisał się Kordian Błażejczyk a Damian Wojda miał już plan co piłką zrobić i z prawej strony boiska, prawie w sytuacji sam na sam wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W kolejnych minutach Pogoń lekko się cofnęła a nacierający zawodnicy z Władysławowa łapali kartki przez co od 67. minuty grali w dziesiątkę. Mecz uspokoiła druga bramka Damiana Wojdy w 90. minucie zdobyta po kontrze.

– Mecz nie należał do łatwych. Pogoni z Władysławowem grało się w poprzednich meczach ciężko co pokazał m.in. poprzedni sezon – powiedział Grzegorz Bednarczyk, trener Pogoni Lębork. – Do meczu podeszliśmy skoncentrowani stwarzając dogodne sytuacje strzeleckie, ale też nie unikając błędów.

2. kolejka IV ligi, sobota, 12 sierpnia, godz. 17
Pogoń Lębork – MKS Solar Władysławowo 2:0
(0:0)

bramki: 1:0 Damian Wojda (’46), 2:0 Damian Wojda (’90)

Pogoń: Gołojuch – Kowalczyk, Romanek, Błażejczyk, Wiśniewski, Patelczyk, Kowalkowski (’79 Konkel), Stenka (’82 Rogacki), Leszkiewicz (’66 Klecha), Miotk, Wojda (90+3’Formela)

MKS Solar: Miotk – Pankiewicz (’85 Grapp), Formella, Piesik, I. Czyż, Dettlaff (’63 Hoffmann), Ronkowski (’76 Grzenkowicz), Bizewski (’52 T. Czyż), Klecha, Szymański (’82 Gappa), Proena

żółte kartki: Kowalczyk, Kowalkowski, Wojda – Formela, Czyż, Pankiewicz, Ronkowski, Szymański

Po tym meczu, Pogoń z dorobkiem 4 pkt. i bilansem 1-1-0 (gole 4-2) zajmuje 5. miejsce w tabeli.

Już we wtorek, 15 sierpnia, o godzinie 12 w ramach 3. kolejki spotkań IV ligi, Pogoń podejmie w Lęborku MKS Miastko.

Przypomnijmy również, że w pierwszej kolejce (5 sierpnia) sezonu 2023/2024, Pogoń zremisowała na wyjeździe z Suprą Kwidzyn 2:2. Więcej o tym czytaj:

Natomiast przed rozpoczęciem rozgrywek, Pogoń rozegrała cztery wakacyjne mecze sparingowe. Więcej o tym czytaj:

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork