16/06/2024
Aktualności Kultura

Kasia Kowalska porwała publiczność [Zdjęcia]

Kasia Kowalska porwała publiczność [Zdjęcia]

Łeba z przytupem zakończyła wakacje. W sobotę, 26 sierpnia, na zlokalizowanej w porcie jachtowym scenie wystąpiła Kasia Kowalska, a przed nią zespół HLA 4 Transplant. Występy opóźniły się o pół godziny, ale mimo to przyciągnęły tłumy uczestników.

reklama

O godzinie 19:00 rozpoczął się występ HLA 4 Transplant, czyli zespołu, który powstał z idei. Założycielem zespołu i jednocześnie fundacji o takiej samej nazwie jest kardiochirurg z Warszawy dr Zygmunt Kaliciński.

– Naszym zadaniem jest poprzez muzykę promować świadomość, że każdy z nas może być dawcą – mówi dr Kaliciński. – Gramy już od czterech lat i w końcu udało nam się zebrać pieniądze na lepszy sprzęt operacyjny do przeszczepów serca. Teraz należy działać, aby było więcej osób, które zdecydują się być dawcami.

Po występach HLA 4 Transplant i krótkim quizie dla uczestników imprezy, o godzinie 20.30 na scenę weszła główna gwiazda wieczoru, czyli Kasia Kowalska. Została przywitana przez publiczność z wielkim entuzjazmem. Najwięksi fani artystki czekali na nią pod sceną od godziny 18.00. Cały teren, wyznaczony dla publiczności był zajęty.

Koncert Kasi Kowalskiej był jednocześnie pożegnaniem wakacji przez Łebę. Był to ostatnie tak duże wydarzenie tego lata. Miasto powoli zacznie wracać do stanu odpoczynku, przygotowując się na przyszłoroczny sezon.

reklama
reklama