27/04/2024

Zabrakło szczęścia [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork zremisowali w sobotę, 23 września, na własnym stadionie z Chojniczanką II Chojnice 2:2 w meczu 9. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2023/2024. To trzeci remis Pogoni w tych rozgrywkach i trzeci zakończony wynikiem 2:2.

Przed tym meczem, lęborczanie w ośmiu kolejkach sezonu zdobyli 14 punktów (4 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki). Pogoń odniosła m.in. trzy zwycięstwa z rzędu na własnym stadionie: z MKS Solar Władysławowo 2:0, Startem Miastko 4:3 i Gryfem Wejherowo 2:0. Do tego doszła wygrana u siebie nad AS-em Kolbudy 3:0 i remisy na wyjeździe po 2:2 z Suprą Kwidzyn i Radunią II Stężyca.
Więcej o tym czytaj:

Bolesne porażki miały miejsce w dwóch meczach wyjazdowych. Najpierw w niedzielę, 27 sierpnia, w derbach Pomorza Środkowego z Gryfem Słupsk, po golu straconym w ostatniej sekundzie meczu. Następnie, 2 września, z Jaguarem Gdańsk 0:5.

Przed dzisiejszym meczem Pogoń zajmowała ósme miejsce w tabeli, a Chojniczanka byłą na wysokiej, trzeciej pozycji. Młoda drużyna trenera Michała Wirkusa, podobnie jak w poprzednim sezonie, również i w tym radzi sobie w tym i bardzo dobrze (6 wygranych i 2 porażki). Jedynym zachwianiem formy był ostatni mecz z Gryfem Słupsk przegrany w Chojnicach aż 1:5.

W tym sezonie drużyna z Chojnic notowała następujące wyniki: Gedania II Gdańsk– Chojniczanka II 0:4, Chojniczanka II – Arka II Gdynia 3:1, Powiśle Dzierzgoń – Chojniczanka II 0:3, Chojniczanka II – Supra Kwidzyn 1:3, MKS Władysławowo – Chojniczanka II 1:3, Chojniczanka II – Start Miastko 4:0, Gryf Wejherowo – Chojniczanka II 1:2, Chojniczanka II – Gryf S. 1:5.

Pogoń wyszła na prowadzenie już w 18. minucie, gdy pięknym strzałem popisał się Damian Wojda. Niestety, ale radość trwała tylko minutę, a piłkę po rzucie wolnym skierował głową do bramki Konieczny. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Pogoni, która w 47. minucie za sprawą Błażeja Siłkowskiego wyszła na prowadzenie. Dobrego wyniku nie udało się jednak utrzymać do końca, bo goście doprowadzili do remisu w 70. minucie i mecz zakończył się podziałem punktów.

To trzeci remis Pogoni w tym sezonie i trzeci zakończony wynikiem 2:2.

9. kolejka IV ligi, sobota, 23 września 2023 r., godz. 16
Pogoń Lębork – Chojniczanka II Chojnice 2:2 (1:1)

Bramki: Damian Wojda (‘18), i Błażej Siłkowski (‘47) – Konieczny (’19), ? (’70)

Pogoń: Gołojuch – Błażejczyk, Wiśniewski, Romanek, Kowalkowski, Stenka, Koniuszy, Wojda, Klecha, Patelczyk, Siłkowski

Rezerwa: Roszkowski, Kowalczyk, Konkel, Miotk, Piatkivskyi, Kłosowski, Leszkiewicz, Formela

Po tym meczu, Pogoń z dorobkiem 15 pkt. i bilansem 4-3-2 (gole 18-16) zajmuje 9. miejsce w tabeli. Chojniczanka II Chojnice jest na miejscu 2. (19 pkt., bilans 6-1-2, gole 23-13).

W przyszłą sobotę, 30 września, o godzinie 13, w ramach 10. kolejki spotkań IV ligi, Pogoń zagra na wyjeździe w meczu derbowym z Aniołami Garczegorze.

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork