28/04/2024

Uratowali remis w ostatnich minutach

Piłkarze Pogoni Lębork zremisowali w sobotę, 16 września, na wyjeździe z Radunią II Stężyca 2:2 w meczu 8. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2023/2024. To drugi remis Pogoni w rozgrywkach.

Pogoniści podeszli do tego meczu podbudowani zeszłotygodniowym zwycięstwem nad AS-em Kolbudy 3:0 i na „papierze” byli faworytami tego pojedynku. Lęborczanie w siedmiu kolejkach sezonu zdobyli 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki). Oprócz dzisiejszego remisu z Radunią, Pogoń wcześniej odniosła trzy zwycięstwa z rzędu na własnym stadionie: z MKS Solar Władysławowo 2:0, Startem Miastko 4:3 i Gryfem Wejherowo 2:0. Do tego doszła wspomniana już wygrana u siebie nad AS-em Kolbudy 3:0 i remis na wyjeździe z Suprą Kwidzyn 2:2. Więcej o tym czytaj:

Bolesne porażki miały miejsce w dwóch meczach wyjazdowych. Najpierw w niedzielę, 27 sierpnia, w derbach Pomorza Środkowego z Gryfem Słupsk, po golu straconym w ostatniej sekundzie meczu. Następnie, 2 września, z Jaguarem Gdańsk 0:5.
Więcej o tym czytaj:

Tymczasem rezerwy drugoligowej Radunia Stężyca to bardzo młody zespół, który jest beniaminkiem czwartoligowych rozgrywek. Dla piłkarzy z funkcjonującej w Stężycy Szkoły Mistrzostwa Sportowego gra w seniorskiej piłce ma być mocnym bodźcem do rozwoju. Trzonem drużyny są zawodnicy SMS-u.
W przeddzień meczu Radunia II – Pogoń pierwszy zespół Raduni grał na wyjeździe ze Skrą Częstochowa i zremisował 1:1.

Radunia II prowadzona przed trenera Dawida Klawikowskiego przed tym meczem zajmowała 13. pozycję w tabeli (2 wygrane, 1 remis, 4 porażki).

W letnim sparingu, 27 lipca, Pogoń pokonała Radunię II 2:0. Więcej o tym czytaj:

W dzisiejszym meczy Pogoń objęła prowadzenie w 29. minucie, po dokładnej wrzutce w pole karne z prawej strony boiska Michała Kowalkowskiego, którą strzałem głową wykończył Mateusz Koniuszy. Radość nie trwała jednak zbyt długo, bo już 10 minut później, w 39. minucie, gola z rzutu wolnego zdobył dla gospodarzy Jan Furman. Jakby tego było mało, jeszcze przed przerwą, w 43. minucie, Radunia wyszła na prowadzenie, po kuriozalnej bramce Krzysztofa Kaniewskiego.

W drugiej połowie Pogoń starała się odrobić jednobramkową stratę, co ostatecznie udało się w 87. minucie, gdy wyrównał Kordian Błażejczyk.

8. kolejka IV ligi, sobota, 16 września 2023 r., godz. 15
Radunia II Stężyca – Pogoń Lębork 2:2 (2:1)

Bramki: Jan Furman (‘39), Krzysztof Kaniewski (’43) – Mateusz Koniuszy (’29), Kordian Błażejczyk (’87)

Pogoń: Gołojuch – Błażejczyk, Wiśniewski, Romanek, Kowalkowski, Stenka, Koniuszy, Wojda, Klecha, Leszkiewicz, Patelczyk

Rezerwa: Roszkowski, Kowalczyk, Konkel, Miotk, Piatkivskyi, Formela, , Rogacki, Siłkowski, Kłosowski

Po tym meczu, Pogoń z dorobkiem 14 pkt. i bilansem 4-2-2 (gole 16-14) zajmuje 7. miejsce w tabeli. Radunia II Stężyca jest na miejscu 11. (8 pkt., bilans 2-3-3, gole 13-14).

W przyszłą sobotę, 23 września, w ramach 9. kolejki spotkań IV ligi, Pogoń zagra przy Kusocińskiego z Chojniczanką II Chojnice.

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork / Radunia Stężyca