29/04/2024

Jaguar za mocny dla Pogoni

Piłkarze Pogoni Lębork przegrali w sobotę, 2 września, na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk 0:5  w meczu 6. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2023/2024. To druga z rzędu porażka Pogoni w obecnym sezonie.

Gospodarze sobotniej potyczki są uznawani za jednych z faworytów ligi. Sami też nie ukrywają, że celują w tym sezonie o awans do III ligi. Pomóc miały w tym letnie transfery. Drużynę z Gdańska wzmocnił m.in. duet napastników z ekstraklasową przeszłością: Janusz Surdykowski i Adam Duda. W dotychczasowych pięciu meczach obecnego sezonu Jaguar wygrał u siebie z Gryfem Wejherowo 3:2 i przegrał z Gryfem Słupsk 2:4. Natomiast na wyjeździe wygrał ze Spartą Sycewice 3:2 i Gromem Nowy Staw 4:0. Zanotował też porażkę 0:2 z Pomezanią Malbork

Pogoń w pięciu kolejkach sezonu (5, 12, 15, 19 i 27 sierpnia) zremisowała na wyjeździe z Suprą Kwidzyn 2:2, a następnie odniosła trzy zwycięstwa z rzędu na własnym stadionie z MKS Solar Władysławowo 2:0, Startem Miastko 4:3 i Gryfem Wejherowo 2:0. Więcej o tym czytaj:

Bolesna porażka miała miejsce w ubiegłą niedzielę, 27 sierpnia, w derbach Pomorza Środkowego z Gryfem Słupsk, po golu straconym w ostatniej sekundzie meczu. Więcej o tym czytaj:

Kibice liczyli na rehabilitację drużyny Grzegorza Bednarczyka w porannym meczu w Gdańsku. Niestety, zamiast tego już w 8. i 16. minucie pierwszej połowy Pogoń straciła dwie bramki. Gole lęborczanom strzelił sprowadzony przed sezonem do Jaguara 37-letni Janusz Surdykowski, dla którego obecny klub jest już piętnastym w karierze. Do przerwy wynik się nie zmienił.

W drugiej połowie sytuacja Pogonie nie uległa poprawie, a wręcz przeciwnie – stracili kolejne trzy gole. Jaguar rozkręcał się z każdą kolejną minutą. Najpierw w 62. minucie gola zdobył Przemysław Płotka, potem w 70. minucie na listę strzelców znów wpisał się Janusz Surdykowski, który tym samym skompletował hat-tricka. Wynik meczu ustalił w 87. minucie Klaudiusz Filas i Jaguar wygrał z Pogonią 5:0.

Potwierdziło się, że Jaguar zawsze był trudnym przeciwnikiem, z którym lęborczanie nigdy nie potrafili grać.
Łącznie w sześciu dotychczasowych meczach, Pogoń straciła aż 12 bramek, co z pewnością nie napawa optymizmem.

6. kolejka IV ligi, sobota, 2 września 2023 r., godz. 11
Jaguar Gdańsk – Pogoń Lębork 5:0 (2:0)

bramki: Janusz Surdykowski (‘8, ’16, ’70), Przemysław Płotka (’62), Klaudiusz Filas (’87)

Pogoń: Gołojuch – Kowalczyk, Błażejczyk, Wiśniewski, Stenka, Koniuszy, Wojda, Klecha, Miotk, Patelczyk, Formela

Rezerwa: Roszkowski, Bąk, Romanek, Kowalkowski, Konkel, Piatkivskyi, Leszkiewicz, Rogacki, Siłkowski

Po tym meczu, Pogoń z dorobkiem 10 pkt. i bilansem 3-1-2 (gole 11-12) spadła na 9. miejsce w tabeli. Jaguar zajmuje 5. miejsce (bilans 4-0-2, gole 17-11).

W następną sobotę o godzinie 17:00, w ramach 7. kolejki spotkań IV ligi, Pogoń zagra u siebie z GKS-em Kolbudy.

Dodajmy, że przed rozpoczęciem rozgrywek, Pogoń rozegrała cztery wakacyjne mecze sparingowe. Więcej o tym czytaj:

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork