05/05/2024

Pewna wygrana przy Kusocińskiego [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork wygrali w sobotę, 9 września, na własnym stadionie z Akademią Sportu Kolbudy 3:0 w meczu 7. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2023/2024.

Dzisiejsze zwycięstwo Pogoni nad Akademią Sportu Kolbudy było czwartym w sezonie i jednocześnie czwartym odniesionym na własnym stadionie.

Pogoń w sześciu kolejkach sezonu (5, 12, 15, 19 i 27 sierpnia i 2 września) zdobyła 10 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki). Oprócz dzisiejszego zwycięstwa nad AS-em Kolbudy 3:0, wcześniej odniosła trzy zwycięstwa z rzędu na własnym stadionie: z MKS Solar Władysławowo 2:0, Startem Miastko 4:3 i Gryfem Wejherowo 2:0. Zremisowała też na wyjeździe z Suprą Kwidzyn 2:2. Więcej o tym czytaj:

Bolesne porażki miały miejsce w dwóch ostatnich kolejkach w meczach wyjazdowych. Najpierw w niedzielę, 27 sierpnia, w derbach Pomorza Środkowego z Gryfem Słupsk, po golu straconym w ostatniej sekundzie meczu. Następnie, 2 września, z Jaguarem Gdańsk 0:5.
Więcej o tym czytaj:

Natomiast zespół gości, który jest prowadzony przez trenera Jacka Grembockiego, zanotował w tym sezonie następujące wyniki: Powiśle Dzierzgoń – AS 0:2, AS – Supra Kwidzyn 0:1, AS – MKS Władysławowo 0:0, AS – Start Miastko 2:1, Gryf Wejherowo – AS 2:1, AS – Gryf Słupsk 2:2. Łącznie w 6 kolejkach AS Kolbudy zgromadził 8 pkt. (2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki).

Mecz na stadionie przy ul. Kusocińskiego był okazją do rehabilitacji za dwie ostatnie porażki. Już w 22. minucie Pogoń wyszła na prowadzenie po golu zdobytym głową przez Kordiana Błażejczyka. Kwadrans później, w 37. minucie po indywidualnej akcji bramkę zdobył Mateusz Koniuszy. Do przerwy było 2:0 dla gospodarzy. Wynik w 58. minucie ustalił niezawodny Damian Wojda. Pogoń – AS 3:0!

7. kolejka IV ligi, sobota, 9 września 2023 r., godz. 17
Pogoń Lębork – AS Kolbudy 3:0 (2:0)

bramki: Kordian Błażejczyk (’22), Mateusz Koniuszy (’37), Damian Wojda (’58)

Pogoń: Gołojuch – Kowalczyk, Błażejczyk, Wiśniewski, Romanek, Kowalkowski, Koniuszy, Wojda, Leszkiewicz, Patelczyk, Rogacki

Rezerwa: Roszkowski, Stenka, Klecha, Konkel, Miotk, Piatkivskyi, Kłosowski, Formela, Siłkowski

Po tym meczu, Pogoń z dorobkiem 13 pkt. i bilansem 4-1-2 (gole 14-12) zajmuje 6. miejsce w tabeli. AS Kolbudy jest na miejscu 11. (8 pkt., bilans 2-2-3, gole 7-9).

W przyszły weekend, w ramach 8. kolejki spotkań IV ligi, Pogoń zagra na wyjeździe z Radunią II Stężyca.

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork