02/05/2024
Sport

Zasłużony awans

Piłkarze Pogoni Lębork wygrali w środę, 8 listopada, na wyjeździe z V-ligowym Piastem Człuchów 2:1 w meczu V rundy Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego. Gole dla lęborczan strzelili Dawid Rogacki i Damian Formela. Pogoń dzięki temu zwycięstwu zagra wiosną przyszłego roku w rozgrywkach wojewódzkich Pucharu Polski.

Pogoń pojechała do dalekiego Człuchowa podbudowana ligowym zwycięstwem 5:0 odniesionym w minioną sobotę na własnym boisku nad Gedanią 1922 II Gdańsk w meczu 15. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2023/2024 Więcej o tym czytaj:

Dzięki temu zwycięstwu Pogoń ma 23 punkty (6 wygranych, 5 remisów i 4 porażki, bilans bramek: 33-25) i zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli.

Tymczasem drużyna z Człuchowa prowadzona przez trenera Wojciecha Wolańskiego gra obecnie w słupskiej V lidze i z dorobkiem 7 wygranych, 3 remisów i 4 porażek znajduje się na 8. pozycji w okręgówce. Bilans ostatnich trzech spotkań człuchowian to: Myśliwiec Tuchomie – Piast 3:0, Piast – Kaszubia Studzienice 1:4, Jantar Ustka – Piast 1:1.

Lęborczanie do rywalizacji w pucharach przystąpili dosyć późno, bo dopiero w IV rundzie, w której miesiąc temu pokonali V-ligowe Pomorze Potęgowo2:0. Więcej o tym meczu czytaj:
W tym samym czasie Piast Człuchów wygrał na wyjeździe z MKS Debrzno.

Z powodu jesiennej pory roku środowy mecz w Człuchowie został rozegrany bardzo wcześnie, bo o godzinie 13. Spotkanie na żywo oglądało na początku 20 widzów. Później publika podwoiła się za sprawą uczniów z pobliskiej szkoły.
Trener Grzegorz Bednarczyk porotował składem, a szansę na grę od pierwszej minuty otrzymali zawodnicy, którzy grali mniej w tym sezonie. W bramce stanął np. Dawid Roszkowski.

Pogoniści dominowali od początku na boisku i objęli prowadzenie w 37. minucie po golu strzelonym przez Dawida Rogackiego. Wynik do przerwy mógł być wyższy, ale wcześniej, w 12. minucie rzutu karnego podyktowanego za faul nie wykorzystał Mateusz Klecha, który pechowo trafił w słupek. Swoje szanse na zdobycie gola mieli jeszcze Rogacki i kilkukrotnie z dystansu Błażej Siłkowski.

W drugiej połowie obraz gry był bardzo podobny. Siłkowski uderzył głową minimalnie obok bramki, a Jakub Leszkiewicz zaliczył uderzenie z słupek. Dobrze w bramce Piasta sprawował się Karol Sowiński. W 82. minucie gola przypieczętowującego zwycięstwo Pogoni strzelił Damian Formela

Piast w samej końcówce rzucił wszystko na jedną kartę i za sprawą Szulca zdobył bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry, ale było już za późno, by odwrócić losy tego spotkania.

Pogoń dzięki temu zwycięstwu dołączy wiosną wraz z trzema innymi drużynami z podokręgu słupskiego do rozgrywek wojewódzkich Pucharu Polski.

V runda Pucharu Polski
Podokręgu Słupskiego, środa, 8 listopada 2023 r., godz. 13:00
Piast Człuchów – Pogoń Lębork 1:2 (0:1)

bramki: 0:1 Dawid Rogacki (’37), 0:2 Damian Formela (’82), 1:2 Maciej Szulc (‘90+2)

Piast: Sowiński – Szulc, Kowalik, Dowksza, Jażdżewski, Zachajczuk, Pietraszak (Wachnik), Drygalski, Gołuński, Kowalski, Drobek

Pogoń: Roszkowski – Kowalczyk, Romanek, Błażejczyk, Klecha, Siłkowski (’63 Wojda), Kłosowski ((’84 Piatkivskyi), Kowalkowski (’60 Leszkiewicz), Rogacki, Koniuszy (‘60 Stenka), Formela

Przypomnijmy, że w najbliższą niedzielę, 12 listopada o godzinie 17, w ramach 16. kolejki spotkań IV ligi, Pogoń zagra na wyjeździe z ostatnią w tabeli Arką II Gdynia.

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork