27/07/2024

Pucharowa środa w Potęgowie [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork wygrali w środę, 11 października, na wyjeździe z V-ligowym Pomorzem Potęgowo 2:0 w meczu IV rundy Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego. Dwa gole zdobył niezawodny Damian Wojda.

Drużyna z Potęgowa gra w tym sezonie w słupskiej klasie okręgowej (V liga). Zajmuje 7. miejsce w tabeli z mocnym progresem w środkowej części sezonu. Pomorze w tym sezonie w lidze siedem razy wygrywało, raz zremisowało i doznało trzech porażek. Najskuteczniejszym zawodnikiem Potęgowa oraz całej ligi jest Mariusz Mikołajczyk, który w ubiegłym sezonie zdobył dla swojej drużyny aż 52 bramki. W tym sezonie po 11. meczach ma na swoim koncie już 18 trafień.

Pogoń rywalizację w tej edycji Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego rozpoczęła dość późno, bo od IV rundy, natomiast Pomorze Potęgowo w III rundzie podokręgu słupskiego pokonało na wyjeździe Błękitnych Motarzyno.

Pogoń dwa gole zdobyła już w pierwszej połowie za sprawą Damiana Wojdy, który wpisał się na listę strzelców w 10. i 14. minucie meczu. Pogoniści wypracowali co najmniej pięć dogodnych sytuacji bramkowych.

Trener Grzegorz Bednarczyk w pucharze sprawdził zawodników, którzy do tej pory wcale lub mniej pojawiali się na boisku. W bramce Pogoni po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się Dawid Roszkowski i spisał się bardzo dobrze. Od początku zagrał też junior Dawid Kłosowski. Po przerwie na boisku pojawił się wracający po kontuzji Dawid Rogacki.

W kolejnej rundzie Pogoń zmierzy się z Piastem Człuchów (V liga), który wygrał dziś z MKS Debrzno 3:0.

IV runda Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego, środa, 11 października 2023 r., godz. 15:30
Pomorze Potęgowo – Pogoń Lębork 0:2 (0:2)

Bramki: Damian Wojda (’10, ’14)

Pogoń: Roszkowski – Kowalczyk, Romanek, Błażejczyk, Miotk, Koniuszy, Formela, Kowalkowski, Kłosowski (’70 Rogacki), Leszkiewicz (’70 Stenka) Wojda

Rezerwa: Gołojuch, Bąk, Musuła, Stenka, Rogacki, Patelczyk, Siłkowski, Piatkivskyi

Przypomnijmy, ze w sobotę, 14 października, o godzinie 11:00 w ramach 12. kolejki spotkań IV ligi, Pogoń zagra na wyjeździe ze Spartą Sycewice.

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork