03/05/2024

Remis po dramatycznym meczu

Piłkarze Pogoni Lębork zremisowali w sobotę, 28 października, na wyjeździe z Gromem Nowy Staw 3:3 w meczu 14. kolejki rundy jesiennej IV ligi sezonu 2023/2024. To piąty remis lęborczan w obecnych rozgrywkach i drugi z rzędu.

Przed tym meczem, w dotychczasowych trzynastu kolejkach sezonu, Pogoń zdobyła 19 punktów (5 zwycięstw, 4 remisy i 4 porażki). Odniosła m.in. trzy zwycięstwa z rzędu na własnym stadionie: z MKS Solar Władysławowo 2:0, Startem Miastko 4:3 i Gryfem Wejherowo 2:0. Do tego doszła wygrana u siebie nad AS-em Kolbudy 3:0 i w Sycewicach ze Spartą 5:2. Były też remisy po 2:2 u siebie z Chojniczanką II Chojnice oraz na wyjeździe z Suprą Kwidzyn i Radunią II Stężyca. Poza Lęborkiem przytrafił się też bezbramkowy remis z Pomezanią Malbork.

Więcej o tych meczach czytaj:

Bolesne porażki miały miejsce w trzech meczach wyjazdowych, w tym z liderem i wiceliderem rozgrywek. Najpierw w derbach Pomorza Środkowego z Gryfem Słupsk, po golu straconym w ostatniej sekundzie meczu, a następnie z Jaguarem Gdańsk 0:5. Pogoń przegrała też na wyjeździe z Aniołami Garczegorze 2:3 oraz u siebie z Bałtykiem Gdynia 0:1.

Do tego należy dodać zwycięstwo 2:0 nad V-ligowym Pomorzem Potęgowo w IV rundzie Pucharu Polski. Więcej po tym meczu czytaj:

Tymczasem Grom to zespół, która należy do czołówki ligi. Przed tym meczem drużyna z Nowego Stawu zajmowała 4. miejsce mając na koncie 25 punktów (8 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki).

Sobotni, daleki wyjazd do oddalonego o 130 km od Lęborka Nowego Stawu zakończył się dużym niedosytem. Pogoń w tym dramatycznym meczu prowadziła już 2:0, 2:1 i 3:2, by ostatecznie całe spotkanie zakończyć remisem 3:3. Pogoniści na Powiślu rozegrali dobre spotkanie, w którym dużo kontrowersji wywołały decyzje sędziowskie.

Pierwszy kwadrans to mocny napór gospodarzy z którego zawodnicy Pogonii wyszli obronną ręką dzięki dobrej postawie lęborskiej defensywy, w tym Gołojuha w bramce. Wraz z upływem czasu Pogoniści coraz częściej dochodzili do głosu, a ukoronowaniem tego było celne uderzenie głową po rzucie różnym mierzącego 190 cm obrońcy Pogoni Kordiana Błażejczyka na 1:0.

Po przerwie goście nie odpuszczali, a w 60. minucie na 2:0 huknął zza pola karnego Mateusz Koniuszy. Wcześniej „Mati” przejął piłkę w środku pola, podholował ją w kierunku bramki i nie dał szans Leleniowi. Kolejne minuty to błędy w środku pola i obronie i dwie bramki dla Gromu autorstwa Marka Jaryczewskiego. Pogoń ponownie na prowadzenie wyszła po rzucie karnym podyktowanym za faul na Damianie Wojdzie. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany zawodnik. Ostatnia bramka meczu padła niestety dla gospodarzy po podyktowanym kontrowersyjnym rzucie karnym. Skutecznie obroniony strzał przez Macieja Gołojucha dobił Mateusz Borowski i mecz w Nowym Stawie zakończył się podziałem punktów.

– Na pewno weszliśmy w mecz zagubieni, nie potrafiliśmy nabrać rytmu i przez to gospodarze doszli do głosu – powiedział po meczu trener Pogoni Grzegorz Bednarczyk. – Po korektach w ustawieniu zaczęło to lepiej wyglądać. Dobrze graliśmy w destrukcji i w pierwszej połowie Grom praktycznie nam nie zagroził. Mieliśmy optyczną przewagę i stałe fragmenty gry. Jeden z nich umiejętnie wykorzystaliśmy zdobywając bramkę w końcówce. W przerwie rozmawialiśmy, by zagrać spokojnie w defensywie, potem strzeliliśmy drugą bramkę. Staraliśmy się to utrzymać. Niestety decyzje sędziego z karnymi były dla nas niezrozumiałe. Końcówka to wyczekiwanie na końcowy gwizdek. Po przebiegu gry jesteśmy niezadowoleni, czujemy niedosyt z tego remisu.

14. kolejka IV ligi, sobota, 28 października 2023 r., godz. 13
Grom Nowy Staw – Pogoń Lębork 3:3 (0:1)

bramki: 0:1 Kordian Błażejczyk (’43), 0:2 Mateusz Koniuszy (’60), 1:2 Marek Jaryczewski (’62), 2:2 Marek Jeryczewski (’63), 2:3 Damian Wojda (’69 – karny), 3:3 Mateusz Borowski (’79 – karny)

Grom: Leleń – R. Zieliński, D. Zieliński, Urbański, Sadowski, Błażek, Głodek, Panek, Góźdź, Jaryczewski

Pogoń: Gołojuch – Kowalczyk, Patelczyk, Patelczyk, Klecha, Siłkowski, Koniuszy, Kowalkowski (’88 Leszkiewicz), Patok (’80 Miotk), Stenka (’80 Rogacki), Wojda (’80 Formela)

Po tym meczu Pogoń z dorobkiem 20 pkt. i bilansem 5-5-4 (gole 28-25) zajmuje 9. miejsce w tabeli (w niedzielę dokończenie kolejki). Grom Nowy Staw jest na miejscu 4. (26 pkt., bilans 8-2-4, gole 28-22).

W przyszłą sobotę, 4 listopada, o godzinie 14 w ramach 15. kolejki spotkań IV ligi, Pogoń zagra u siebie z Gedanią II Gdańsk.

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork