03/03/2024
Aktualności

Trzymał środki odurzające w mieszkaniu sąsiada. Został aresztowany

Trzymał środki odurzające w mieszkaniu sąsiada. Został aresztowany

Kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową zabezpieczyli prawie dwa kilogramy środków odurzających. Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby – 35 i 47-letni lęborczanie. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 35-latka tymczasowy areszt na dwa miesiące, drugi z mężczyzn został objęty policyjnym dozorem. Obydwaj są podejrzani o uczestniczenie w obrocie narkotykami.

reklama

Dzięki skutecznej pracy lęborskich kryminalnych do obrotu nie trafi duża ilość narkotyków, a odpowiedzialności karnej nie unikną osoby podejrzane o posiadanie i uczestniczenie w obrocie zakazanymi środkami. W miniony wtorek, 24 października, w samochodzie 35-letniego lęborczanina funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilka gramów suszu roślinnego, najprawdopodobniej marihuany. Mundurowi mieli informację, że mężczyzna może być w posiadaniu dużo większej ilości narkotyków, które przechowuje w mieszkaniu swojego 47-letniego sąsiada. Podczas przeszukania tego mieszkania policjanci zabezpieczyli 28 tabletek MDMA i blisko 1,8 kg różnych środków, które po wstępnych badaniach okazały się amfetaminą, marihuaną i nowymi substancjami psychoaktywnymi. Ponadto w miejscu, w którym kryminalni ujawnili narkotyki zabezpieczyli również dwie wagi elektroniczne, folię zgrzewalną, zgrzewarkę i kilkanaście tysięcy złotych. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Zabezpieczone substancje zostały przekazane biegłemu, który we wstępnej opinii określił, że można z takiej ilości przygotować ponad 2600 porcji handlowych, prawie 7500 porcji konsumpcyjnych, a z nowych substancji psychoaktywnych blisko 750 porcji zdolnych do odurzenia.

W czwartek, 26 października, obydwaj zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty uczestniczenia w obrocie znaczną ilością środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 47-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego, natomiast 35-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

reklama

Źródło \ Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

reklama