15/07/2024
Aktualności

Relikwie świętego są  już w kościele

Relikwie świętego są  już w kościele

Relikwie św. Ojca Pio trafiły do kościoła pw. św Józefa i Judy Tadeusza w Rumi-Zagórzu. Pamiątki po włoskim świętym można zobaczyć przy bocznym ołtarzu w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

reklama

Relikwie zostały uroczyście wprowadzone do kościoła podczas mszy św. w niedzielę, 29 października. Uroczystości przewodniczyli ojciec Edward Krygier ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów oraz ksiądz proboszcz Tadeusz Gut. Wcześniej ojciec Edward duchowo przygotowywał wiernych do tego wydarzenia.

– Są to tzw. relikwie pierwszego stopnia – mówi ksiądz prałat Tadeusz Gut, który od prawie 40 lat jest proboszczem kościoła pw. św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi-Zagórzu. – O przydzielenie ich naszej parafii postarał się mój kolega, który pracuje w Rzymie. Relikwie zostały przeniesione do kaplicy Bożego Miłosierdzia, przy bocznym ołtarzu poświęconemu Ojcu Pio, gdzie będą znajdować się na stałe.

Relikwie zmarłego w 1968 roku włoskiego świętego umieszczone są w specjalnej oprawie w kształcie krzyża. Kaplica jest otwarta przed każdą mszą świętą, więc wszyscy wierni mogą przyjść i zobaczyć z bliska relikwie oraz pomodlić się przy nich.

– Najprawdopodobniej jest to cząstka bandaży, które św. Ojciec Pio nosił na swoich stygmatach – informuje ksiądz prałat Tadeusz Gut. – W styczniu chcemy założyć grupę modlitewną skupioną wokół tego świętego.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Parafia Rumia – Zagórze

reklama