03/03/2024
Aktualności

Świętowali Dzień Matki [Zdjęcia]

Świętowali Dzień Matki [Zdjęcia]

Z okazji zbliżającego się 26 maja Dnia Matki w Klubie Osiedlowym „Baza” zorganizowano spotkanie grupy mieszkańców Lęborka skupionych wokół lęborskiego klubu Ligi Kobiet Polskich.

reklama

Podczas spotkania szefowa klubu Ligi Kobiet Polskich – Wanda Konieczna, opowiedziała zgromadzonym o genezie Dnia Matki, który w czasach współczesnych wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a w Polsce po razie pierwszy był obchodzony w Krakowie w 1914 roku. Celem tego święta jest okazanie szacunku, miłości i wdzięczności za trud włożony w wychowanie dzieci.

O wyjątkowej roli matki w życiu każdego człowieka mówiła starosta powiatu lęborskiego Alicja Zajączkowska. Stwierdziła m.in., że nie ma w językach całego świata piękniejszego słowa niż słowo „matka”, ponieważ kojarzy się ono z rodzicielską miłością i ciepłem domowego ogniska.

Wyrazom uznania dla macierzyństwa i roli matki w rozwoju młodych ludzi towarzyszyła moc życzeń dla wszystkich mam. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć i wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez przedszkolaków, złożonego z doskonale wszystkim znanych utworów z „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy. Spotkanie uświetnił również solowy występ wokalny stałego bywalca spotkań klubu – Jana Jaworskiego z coverem „Pieśni o matce” – Mieczysława Fogga.

Lęborski klub Ligi Kobiet Polskich organizuje cykliczne spotkania w klubie „Baza” – nie tylko okolicznościowe, towarzyszące ważnym wydarzeniom z kalendarza, ale również spotkania integrujące środowiska senioralne, podczas których zebrani mają okazję porozmawiania z osobami mającymi wpływ na to, co w mieście się dzieje. Są to przedstawiciele samorządów, działacze społeczni, pracownicy kultury, osoby realizujące zadania z zakresu bezpieczeństwa i zdrowia. W ubiegłym roku przeprowadzono nawet praktyczne szkolenie z zakresu obsługi automatycznego defibrylatora, ponieważ urządzenia te w coraz większej ilości pojawiają się w przestrzeni publicznej i mogą skutecznie ratować życie nawet przy minimalnej wiedzy dotyczącej ich stosowania.

Spotkaniu z okazji dnia matki towarzyszyły prezentacje dotyczące współczesnej kosmetologii i preparatów pielęgnacyjnych.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Lęborku

reklama
POLECAMY
 
close-link