16/06/2024
Aktualności

Mieszkańcy czekają, aż instalacja znowu zacznie działać

Mieszkańcy czekają, aż instalacja znowu zacznie działać

Do końca maja miał zakończyć się remont nieczynnej od 2020 r fontanny na lęborskim Placu Pokoju. Maj już się kończy, a prace nawet się nie zaczęły.

reklama

Fontannę zamknięto w 2020 r. Początkowo przeszkodą była pandemia, następnie awaria i likwidacja firmy, która wybudowała fontannę. Niedostępne były też części zamienne do mechanizmów, które sprawiały, że wyrzucana z dysz w rytm muzyki woda mieniła się kolorami. Uruchomienie urządzeń w zeszłym roku nie powiodło się.

Po kilku interpelacjach Krzysztofa Świątczaka na temat zepsutej fontanny, wiceburmistrz Jerzy Pernal zapewniał, że instalacja ma być naprawiona do końca maja. Prace miały polegać na montażu i rozruchu urządzeń fontanny (zaprogramowania trzech pomp, podłączenia dysz i sterowania) oraz wymianie uszkodzonych płyt granitowych.

Do końca maja zostało kilka dni, a naprawa fontanny nawet się nie rozpoczęła. Skontaktowaliśmy się z wiceburmistrzem Jerzym Pernalem, aby dowiedzieć się kiedy zaczną się prace naprawcze.

– Trzymamy rękę na pulsie. Jedna i druga fontanna ma być naprawiona. Fontanna na placu pokoju będzie zmodernizowana i przebudowana. Będą inne systemy zasilania bo te które są się po prostu zużyły. Wykonawca i specjalista niedługo rozpoczną naprawę. Prace powinny się zacząć w przyszłym tygodniu.

reklama

zdjęcie źródło: lebork.pl

reklama