18/05/2024
Aktualności

Powspominajmy jak to się zaczęło

Powspominajmy jak to się zaczęło

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni, została założona w Gdyni w 1994 jako pierwsza uczelnia prywatna na Pomorzu. Od 2006 roku szkoła kształci również studentów w Lęborku. Największymi atutami studiów jest nowoczesny model kształcenia. Studenci korzystają z nowoczesnego systemu modułowego, na który składają się: case studies, e-learning, ćwiczenia, warsztaty, zajęcia praktyczne, tradycyjne wykłady oraz wizyty studyjne.

reklama

Od 17 lat WSAiB jest jedyną placówką wyższych uczelni w Lęborku. Pierwsze dwa lata Filia Zamiejscowa WSAiB w Lęborku, znajdowała się w Zespole Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu, a od 15 lat mieści się w Zespole Szkół Mechaniczno – Informatycznych. Szkoła oferuje studia pierwszego stopnia na dwóch atrakcyjnych kierunkach: Zarządzanie i Bezpieczeństwo wewnętrzne, które prowadzą pracownicy i wykładowcy zatrudnieni w Gdyni. Obecnie baza pracowników naukowych wynosi około 350 osób i część z tych osób prowadzi zajęcia w Lęborku. W trakcie tych lat wykształciło się około 800 studentów.

– Jak patrzę na te wszystkie lata, to nie mogę uwierzyć że to już 17 lat. Uczelnia zmienia się z roku na rok. Pojawiały się nowe oferty kształcenia. Każdy z Dziekanów (dr Cezary Tatarczuk, dr inż. Iwona Osmólska oraz ja, mgr Aleksandra Studzińska) dokładał starań, by lęborska Uczelnia przynosiła chlubę miastu, w którym się znajduje oraz studentom korzystającym z naszej ofert – mówi Aleksandra Studzińska

Najnowsze działania Uczelni to między innymi: udział w akcjach charytatywnych na rzecz Fundacji Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego. Wraz z II LO oraz lęborskim oddziałem PCK organizowaliśmy zbiórkę puszek i świec dla żołnierzy walczących w Ukrainie oraz książek i przyborów szkolnych dla uczniów ze szkoły w Winnicy w Ukrainie. Obchodziliśmy Dzień Studenta, wspieraliśmy czynnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W kwietniu zaprosiliśmy Maturzystów z lęborskich szkół na Wielką Powtórkę Maturalną. W tym samym miesiącu gościliśmy w szkołach średnich z warsztatami „Kim będę za 10 lat?” Oczywiście będziemy w czasie Dni Jakubowych. Znajdźcie nas i sprawdźcie co przygotowaliśmy – opowiada Aleksandra Studzińska

Szczegółowe relacje o tym co działo się przez ostatni rok można znaleźć na profilu Filii na Facebook’u – https://www.facebook.com/WSAiBLebork

W chwili obecnej Uczelnia prowadzi dwa kierunki studiów, czyli Zarządzanie oraz Bezpieczeństwo Wewnętrzne. W obecnej ofercie są także wybrane studia podyplomowe, które otwierane są w zależności od liczby chętnych do kontynuowania nauki.

– Tak zgadza się, jednak oferta ta zmieni się od kolejnego roku akademickiego. Poza dotychczasowymi studiami licencjackimi, pojawi się nowa specjalność na kierunku Zarządzanie: ścieżka inżynierska, trwająca 7 semestrów „Inżynieria Systemów Energetycznych”. Został złożony wniosek do Państwowej Komisji Akredytacyjnej o wyrażenie zgody na otwarcie studiów II stopnia, czyli tzw. magisterskich uzupełniających. Pozostaje nam czekać, trzymać kciuki, by zgoda została wydana jak najszybciej. Co to oznacza dla lęborskiej Filii? Student, który zacznie z nami studia w nadchodzącym roku akademickim 2023/2024 ma dość dużą szansę, by ukończyć studia z tytułem „magister” lub „magister inżynier” tu na miejscu u siebie – dodaje Aleksandra Studzińska. – Planów działań na następny rok akademicki i kolejne lata mam bardzo dużo. Czy dojdą do skutku, to zależy tylko od odzewu z jakim się spotkają. By wspomnieć tylko: zajęcia z języka angielskiego przygotowujące do ściśle do matury. Nowe specjalności na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Oraz kilka innych inicjatyw, ale to zostawmy przyszłości.

Aleksandra Studzińska z uczelnią jako lektor współpracuje od 17 lat i jest od początku istnienia Filii w Lęborku. Ukończyła dwa kierunki studiów, czyli podwójny magister. Ma dyplom z filologii angielskiej, specjalność translatoryka oraz dyplom z pedagogiki ogólnej. Od 18 lat jest również egzaminatorem maturalnym i egzaminu ósmej klasy w CKE.

– Uczelnia posiada szeroko rozbudowany system stypendialny. Wysokości przyznawanej pomocy finansowej uzależniona jest od indywidualnej sytuacji studenta. Są przypadki, gdy stypendia przewyższają miesięczną ratę opłat za studia, nieliczne ale możliwe. Pewną formą pomocy finansowej jest już sama umowa zawarta pomiędzy Studentem a Uczelnią. WSAiB gwarantuje przejrzysty system opłat za studia, przez cały okres ich trwania, co zabezpiecza naszych studentów przed niespodziewaną podwyżką. Myślę, że w obecnej sytuacji jest to bardzo kusząca oferta – mówi Dziekan Aleksandra Studzińska – Filia w Lęborku współpracuje z lokalną społecznością co opiera się głównie na kontaktach z pracodawcami, którzy uprzejmie udostępniają naszym studentom miejsca na praktyki studenckie w swych firmach. Jako Dziekan Filii WSAiB w Lęborku, wspieram lokalne akcje charytatywne i imprezy miejskie, tak aby mieszkańcy Lęborka i całego powiatu wiedzieli, że mogą na nas liczyć.

Rekrutacja odbywa się online. Wszelkiej pomocy udzieli Dział Rekrutacji. Wystarczy napisać maila na adres rekrutacja@wsaib.pl lub zadzwonić 58-660-74-10. Przemiłe Panie odpowiedzą na pytania i pomogą przejść przez proces rekrutacji.

Przez okres wakacyjny w lęborskim Dziekanacie, dyżur będzie pełnić Pani z Działu Rekrutacji, która pomoże dopełnić wszelkich formalności przy procesie rekrutacji na studia w Lęborku. Proszę śledzić informacje na profilu lęborskiej Uczelni.

Przyszli studenci mogą również porozmawiać ze Dziekan Zapraszam do kontaktu mailowego: dziekan.lebork@wsaib.pl – mówi Aleksandra Studzińska

reklama

Artykuł na prawach ogłoszenia

reklama