reklama
Biznes

Przebudowa szkoły na przedszkole w Cewicach

Przebudowa szkoły na przedszkole w Cewicach

Ważna inwestycja oświatowa rozpoczęła się w Cewicach. Na potrzeby przedszkola przebudowywane jest część pomieszczeń szkolnych w Zespole Szkół w Cewicach przy ul. Witosa. Oprócz adaptacji pomieszczeń na sale przedszkolne i stołówkę plan obejmuje powstanie miejsc parkingowych, teren rekreacyjny i plac zabaw. Planowana wartość inwestycji wynosi 1 mln 46 tys. zł. Na sfinansowanie połowy kosztów gmina uzyskała dofinansowanie z Rezerwy Ogólnej Budżetu Państwa.

W ramach inwestycji w Zespole Szkół w Cewicach przy ul. W. Witosa 65 zostanie przebudowany budynek segmentu C, a z części segmentu hali sportowej wraz z zapleczem wydzielone zostaną na parterze i piętrze pomieszczenia przeznaczone do funkcjonowania przedszkola dla maksymalnie 147 dzieci w wieku 3-4 lata oraz 5 lat. Przy salach przedszkolnych znajdować się będą łazienki oraz pomieszczenia porządkowe i szatnie.

reklama

Na potrzeby przedszkola na parterze budynku zaprojektowano pomieszczenia o łącznej powierzchni 383,36 m2, obejmujące 4 sale przedszkolne, 2 szatnie, łazienkę, pomieszczenie porządkowe i korytarze. Na piętrze wydzielona część z przeznaczeniem na przedszkole wyniesie w sumie 232,25 m2 na które będą się składać 2 sale przedszkolne, sala ćwiczeń, 2 łazienki, klatka schodowa i korytarze. Łączna powierzchnia przedszkola wyniesie 615,61 m2.

Stołówka dla dzieci przedszkolnych znajdować się będzie w miejscu istniejącej jadalni dla szkoły i będzie przystosowana dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

Zostanie również zagospodarowany teren przy szkole. Nastąpi wymiana nawierzchnia dojść i dojazdów do budynku, powstanie 17 miejsc postojowych oraz teren rekreacyjny o nawierzchni trawiastej i z kostki betonowej, z roślinnością, ławkami i stołem do gry w piłkarzyki. Zostanie również zbudowany ogrodzony plac zabaw, wyposażony w 3 bujaczki, piaskownicę, zestaw zabawowy, huśtawkę pojedynczą, kosze na śmieci i ławki.

Zakończenie wszystkich prac budowlanych i wyposażeniowych zaplanowane jest do końca grudnia 2021 roku

Komentarze