16/06/2024
Aktualności Sport Biznes

Equinor wspiera Łebski Klub Żeglarski. Szkolenie żeglarskie na światowym poziomie

Equinor wspiera Łebski Klub Żeglarski. Szkolenie żeglarskie na światowym poziomie

Norweski inwestor Equinor, związany z Morzem Bałtyckim i rozwijaniem polskiego sektora offshore, podpisał umowę z Łebskim Klubem Żeglarskim. W ten sposób rozpoczęła się wieloletnia współpraca między poważnym inwestorem w tym regionie i wieloletnimi działaczami sportowymi z Łeby.

reklama

Equinor to firma, która obecnie jest zaangażowana w budowę największych do tej pory farm wiatrowych offshore w Polsce. Obecnie trwają prace nad budową farm Bałtyk 2 i Bałtyk 3, które już w 2027 roku mają zasilić Polskę o dodatkowe 1440 MW zielonej energii. Następnie ruszą prace nad budową farmy Bałtyk 1, która sama będzie dostarczać 1560 MW energii, co łącznie daje 3 GW – ilość energii, która jest w stanie szacunkowo utrzymać 4 miliony polskich gospodarstw domowych.

Inwestycje w prąd to nie wszystko

Poza zaangażowaniem w budowę morskich farm wiatrowych, Equinor prowadzi już od ponad 30 lat program Heroes of Tommorow, który od teraz będzie także obejmował młodych łebian. Jest to inicjatywa skierowana do osób, które chcą się rozwijać w dziedzinie nauki, kultury i sportu. Equinor dzięki współpracy z Łebskim Klubem Żeglarskim, może aktywnie wspierać dzieci i młodzież w nauce żeglarstwa i tym samym kontynuować 30-letnią tradycję spółki.

Współpraca z Łebskim Klubem Żeglarskim trwa już rok. Jesteśmy zadowoleni, że możemy ją kontynuować w kolejnych latach mówi Michał Jerzy Kołodziejczyk, Prezes Zarządu Equinor w Polsce. – Naszym inwestycjom energetycznym towarzyszą inicjatywy edukacyjne związane z działaniami dla lokalnej społeczności.  Jesteśmy dumni, że możemy wspierać młode sportowe talenty w regionie i wspólnie dzielić te same wartości oparte na trosce, odwadze, współpracy i otwartości.  Zawodnicy klubu rozwijają swoje pasje i realizują się w sportach wodnych, a my tworzymy zieloną przyszłość dla Polski rozwijając projekty morskich farm wiatrowych, które wspólnie będą generować energię dla ponad 4 milionów gospodarstw domowych.

Łebski Klub Żeglarski powstał w 1991 roku i koncentruje się na edukacji w zakresie żeglarstwa deskowego dzieci i młodzieży, głównie windsurfingu. Zajęcia dla początkujących prowadzone są na jeziorze Sarbsko, a dla grup zaawansowanych – na Morzu Bałtyckim. Klub, zrzeszający pasjonatów sportów wodnych z Łeby i regionu, reprezentują mistrzowie i medaliści mistrzostw Polski w młodzieżowych kategoriach wiekowych.  

– Dzięki Equinor możemy realizować w Łebie szkolenie żeglarskie na światowym poziomie – komentuje Tomasz Laskowicz, Komandor Łebskiego Klubu Żeglarskiego. – Łeba jest małym miastem o wielkich możliwościach, dzięki otaczającej nas naturze: połączenie żywiołów, tworzy doskonałe warunki do rozwoju sportów wodnych: windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa jachtowego i nowych form, takich jak SUP (deska z wiosłem) i pump foiling. Wiele lat tradycji żeglarskiej budowanej w Łebie i na akwenie Jeziora Sarbsko, przynosi pozytywne rezultaty. Nasza kadra regatowa odniosła w sezonie żeglarskim 2023 liczne sukcesy, sięgając po najwyższe stopnie podium na szczeblu ogólnopolskich regat. To efekt lat szkoleń i wysiłku młodzieży, trenerów i rodziców. Perspektywa wieloletniej współpracy z Equinor, daje nam uzasadnione nadzieje, że przed nami kolejne sportowe sukcesy i popularyzacja sportów wodnych. Zajmujemy się szkoleniem dzieci w różnym wieku, już teraz otwieramy nabór na nowy sezon żeglarski 2024. Zapraszamy!

Obecna umowa wiąże norweski koncern energetyczny z Łebą oraz z łebskimi talentami w różnych dziedzinach na wiele nadchodzących lat. Spółka zapowiada wspieranie młodych ludzi w rozwijaniu swoich możliwości na bardzo szeroką skalę. 

Fot. Łebski Klub Żeglarski

reklama

1 Komentarz

    Proponuję nie zapomnieć o naszym polskim ” Thor Heyerdahlu z jego Kon-Tiki” to znaczy Andrzeju Urbańczyku i jego książkach o tytułach „Tratwą przez Bałtyk” oraz „Tratwą przez Bałtyk raz jeszcze”.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *