14/04/2024
Reklama Aktualności Biznes

Dlaczego warto mieć magazyn energii?

Dlaczego warto mieć magazyn energii?

Standardowe instalacje fotowoltaiczne eksportujące nadwyżki energii do sieci to już codzienny widok na terenie powiatu lęborskiego. Z danych Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że w Polce jest już prawie 1 400 000 mikroinstalacji słonecznych.

reklama

Aktualnie w tej dziedzinie następuję rewolucja dzięki zastosowaniu magazynów energii zwiększających autokonsumpcję. Dzięki nim więcej energii z paneli zużywamy bezpośrednio w domu, oszczędzając na kosztach przesyłu. Poza oczywistą zaletą w postaci większych oszczędności, zabezpieczamy się także w przypadku zaników napięcia w sieci. Instalacja z magazynem energii może zasilić nasz dom, nawet gdy zdarzy się awaria systemu energetycznego.

Zasada działania falowników hybrydowych z magazynem energii:

  1. W ciągu dnia panele słoneczne w pierwszej kolejności zasilają urządzenia w naszym domu
  2. Gdy produkujemy więcej niż nasze aktualnie zużycie w domu nadwyżki ładują magazyn energii, a gdy magazyn jest już naładowany to dopiero wtedy dodatkowe kilowatogodziny trafiają do sieci
  3. W nocy gdy panele przestają produkować magazyn zasila budynek.
  4. Gdy napięcie w sieci znika, budynek jest awaryjnie zasilany z magazynu energii.
reklama

Czy Ty też chcesz zacząć oszczędzać i zabezpieczyć swój dom? Darmowa wycena i doradztwo – wypełnij prosty formularz na stronie https://www.energetyczni.net/fotowoltaika/instalacje-fotowoltaiczne-trojmiasto/ a w ciągu 1-2 dni otrzymasz dedykowaną kalkulację!

Jak mówią – BĄDŹMY ENERGETYCZNI!

Reklama powstała w ramach płatnej współpracy z firma „Energetyczni”

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link