14/04/2024
Reklama Aktualności

Jak radzić sobie z problemami skórnymi?

Jak radzić sobie z problemami skórnymi?

Mówiąc o problemach skórnych mamy do czynienia z wieloma różnymi kwestiami. Można sobie z nimi poradzić na przykład odpowiednią pielęgnacją.

reklama

Trądzikowa cera

Cera trądzikowa jest jedną z największych bolączek wielu osób. Niedoskonałości, wypryski pojawiają się w wielu miejscach, szczególnie w strefie T, ale mogą też zajmować powierzchnię policzków. Zmiany takie często rozprzestrzeniają się też na obszar dekoltu czy pleców. Trądzik pospolity najczęściej bezpośrednio związany z przemianami hormonalnymi, i towarzyszy okresowi dojrzewania lub różnego rodzaju chorobom endokrynologicznym. Jeżeli pojawiają się pojedyncze wypryski, najczęściej można je traktować punktowymi środkami na niedoskonałości. Wysuszają one, ograniczają rozwój bakterii, zmniejszają stan zapalny nawet w przeciągu kilku godzin. Jeśli jednak faktycznie mamy do czynienia z trądzikiem, niedoskonałości jest dużo, są one bardzo nasilone, warto zacząć przede wszystkim od wizyty u dermatologa. To on pomoże dopasować odpowiednią pielęgnację, a niejednokrotnie włączy leczenie farmakologiczne. Do skóry trądzikowej sprawdzają się różnego rodzaju produkty – jeżeli wypryski są związane z przesuszeniem skóry, przerwaniem płaszcza hydrolipidowego, rozwiązaniem będzie stosowanie ceramidów i emolientów, które ten płaszcz odbudują. Jeśli z kolei problemem jest nadmierne wydzielanie sebum warto je ograniczyć. Nie chodzi tu jednak o wysuszenie skóry, ale normalizowanie jej stanu. Na cerę trądzikową z aktywnym stanem zapalnym nie stosujemy agresywnie działających produktów. Takie kuracje, na przykład kwasowe powinny być skonsultowane z lekarzem dermatologiem.

Skóra przesuszona

Istotnym problemem dla innych osób jest przesuszenie skóry. Może ono powodować duży dyskomfort, zaczerwienienia często nawet małe ranki. Skóra może być przesuszona z różnych powodów, czasami i tutaj wpływ mają hormony, dieta ze zbyt małą podażą płynów lub też nieodpowiednia pielęgnacja. Z przesuszoną cerą często mają problem także kobiety ciężarne. Warto zwracać uwagę na składy produktów, których używamy i w codzienną pielęgnację włączyć na przykład kwas hialuronowy, który znacząco nawilży skórę. Innym produktem wartym uwagi są kosmetyki z witaminami A i E, nazywanymi witaminami młodości – zadbają one o odżywienie i nawilżenie skóry, przywrócą jej też blask. W pielęgnacji skóry przesuszonej sprawdzi się też kosmetyczna metoda nazywane skin floodingiem. Polega ona na tym, że pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw kosmetyków nawilżających takich jak serum czy kremy wielokrotnie spryskujemy twarz tonikiem, wodą termalną lub mgiełką nawilżającą. Dzięki temu cera otrzymuje dodatkowy zastrzyk nawilżenia, ponadto ponadto konkretne produkty w znacznie lepszym stopniu się wchłaniają. Skin flooding to ostatnio bardzo popularny trend. Warto wypróbować go na sobie i sprawdzić czy poprawi on stan naszej skóry. Dobrze też pamiętać o tym, że jeśli twarzy potrzebuje nawilżenia doraźnie w ciągu dnia, nawet na makijaż możemy zaaplikować kolejną warstwę mgiełki. Przyniesie ona ukojenie cerze jeśli na przykład przebywamy na słońcu, w pomieszczeniach ogrzewanych bądź klimatyzowanych, gdzie wilgotność powietrza jest niewystarczająca.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z firmą „Malinowski SEO”

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link