reklama
Biznes

Cewice i Maszewo Lęborskie połączy ścieżka rowerowa

Cewice i Maszewo Lęborskie połączy ścieżka rowerowa

W połowie lipca w gminie Cewice rozpoczęła ważna inwestycja pn. „Budowa systemu tras rowerowych na terenie Gminy Cewice – etap III – budowa pierwszego odcinka ścieżki rowerowej na trasie Cewice – Maszewo Lęborskie w miejscowości Cewice”. Zakres prac obejmuje budowę ciągu pieszo – rowerowego w Cewicach wzdłuż drogi powiatowej nr 1324G (ulica Zielona) w kierunku Maszewa. Wybudowana w pierwszym etapie ścieżka rowerowa ma mieć szerokość od 2 do 2,5 metra i długość 800 metrów. Wykonana zostanie z betonu asfaltowego. Wody opadowe z powierzchni ciągu pieszo – rowerowego odprowadzane będą w sposób powierzchniowy na pobocze gruntowe oraz do istniejących rowów.

reklama

Gmina Cewice otrzymała dofinansowanie na realizację tego zadania z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020, działanie „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 “Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”.

Koszt inwestycji wyniesie 466.305,00 zł, a dofinansowanie 197.811,00 zł.

Budowa ścieżki poszerzy możliwości rowerzystów na terenie gminy, zwiększy bezpieczeństwo rowerzystów i podniesie atrakcyjność turystyczną gminy. Jak zapewnia włodarz gminy, że w IV kwartale tego roku rowerzyści będą mogli korzystać z nowo powstałej infrastruktury.

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link