14/04/2024
Aktualności Sport

Zamieszki pseudokibiców na meczu Pogoni z Gryfem [ZDJĘCIA]

Zamieszki pseudokibiców na meczu Pogoni z Gryfem [ZDJĘCIA]

Sobotni mecz Pogoni Lębork z Gryfem Słupsk był spotkaniem podwyższonego ryzyka. Na mecz przybyło łącznie około 400 pseudokibiców lęborskiej i słupskiej drużyny.

reklama

Jak podaje policja lęborscy pseudokibice próbowali sforsować ogrodzenie stadionu, a przyjezdni usiłowali przedostać się przez policyjny kordon. Mundurowi musieli użyć armatki wodnej i gazu łzawiącego.
W Wielką Sobotę, 30 marca, policjanci zabezpieczali mecz Pogoni Lębork z Gryfem Słupsk by interweniować przy możliwych zamieszkach z pseudokibicami obu drużyn.

Na mecz przybyło łącznie około 400 pseudokibiców lęborskiej i słupskiej drużyny oraz innych „sympatyzujących” z poszczególnymi grupami. Mundurowi zabezpieczali teren wokół stadionu i kontrolowali trasę przemieszczania się pseudokibiców.

Interwencja policji zapobiegła starciu pseudokibiców

W trakcie meczu lęborscy pseudokibice próbowali sforsować ogrodzenie stadionu, żeby przedostać się do grupy przyjezdnych kibiców.. Ci z kolei chcieli przedostać się przez policyjny kordon.

Pseudokibice zachowywali się bardzo agresywnie, funkcjonariusze musieli użyć wobec nich armatki wodne oraz gazu łzawiącego.

Sytuacja została szybko opanowana. Wylegitymowano 139 osób i zatrzymano dwóch pseudokibiców, którzy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł.

Podczas meczu pseudokibice odpalili petardy i świece dymne. Policjanci monitorowali i rejestrowali zachowania pseudokibiców na stadionie i poza nim. Teraz nagrania są analizowane w celu ustalenia sprawców i pociągnięcia ich do odpowiedzialności.

Zabezpieczenie meczu było planowane dużo wcześniej i zaangażowanych w nie było wielu policjantów. Dzięki temu nie doszło do eskalacji agresywnych zachowań pseudokibiców.

Przypomnijmy, że derbowe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2024/03/31/derby-na-remis/
https://www.lebork24.info/2024/03/30/to-bedzie-mecz-o-podwyzszonym-ryzyku/

reklama

Źródło / Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

reklama

2 Komentarze

    To były derby?.Derby kiedyś w Gdyni to były czasy lata 90 te ,a tu 400 sztuk „pseudo kibiców „No ale jest o czym pisać

    2
    1

    Nie mogę pojać toku rozumowania tych debili

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link