14/04/2024
Aktualności

Lębork pamięta o Światowym Dniu Świadomości Autyzmu

Lębork pamięta o Światowym Dniu Świadomości Autyzmu

Dziś, 2 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji ratusz w Lęborku odwiedziły panie ze stowarzyszenia „Niebieski Skarb”. To nie jedyne wydarzenie organizowane w mieście.

reklama

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Urząd Miejski w Lęborku odwiedziły prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb” Agnieszka Pujsza-Pomorska, sekretarz Kinga Krzyżaniak oraz Ewa Maszota. Panie przyszły z niebieskimi wstążeczkami – symbolem autyzmu. Gości przyjął burmistrz Witold Namyślak, sekretarz miasta Marian Kurzydło oraz gościnnie Adam Stenka.

W trakcie spotkania rozmawiano o sytuacji osób z autyzmem i ich rodzin, działaniach podejmowanych na terenie miasta oraz o rozpoczynających się dzisiaj obchodach Światowego Dnia Autyzmu w powiecie lęborskim.

Program Światowego Dnia Autyzmu w powiecie lęborskim:

13 kwietnia godz. 16:00 – „Marsz dla Autyzmu” ulicą Staromiejską na plac Pokoju i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”.

14 kwietnia, godz. 11:30 – msza św. w intencji osób z autyzmem w sanktuarium św. Jakuba Ap.

Dodatkowo z okazji Dnia Świadomości Autyzmu stowarzyszenie przekazało 3000 okolicznościowych naklejek do szkół i przedszkoli.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link