14/04/2024
Aktualności

Mefedron w aucie lęborczanina. Teraz grozi mu więzienie

Mefedron w aucie lęborczanina. Teraz grozi mu więzienie

34-letni lęborczanin jest podejrzewany o prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu i posiadanie środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów podczas kontroli drogowej. Teraz może nawet na pięć lat trafić za kratki.

reklama

W Wielką Sobotę wieczorem, 30 marca, lęborscy policjanci zostali powiadomieni o awanturze do jakiej doszło w gminie Nowa Wieś Lęborska pomiędzy zgłaszającym a wskazanym z imienia i nazwiska 34-latkiem, który odjechał volkswagenem golfem.

Policjanci znając 34-latka z wcześniejszych interwencji i wiedząc, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, rozpoczęli jego poszukiwania. Gdy zauważyli wskazany samochód na jednej z dróg w Chocielewku i zbliżyli się do niego, kierowca volkswagena zjechał na pobocze i wysiadł z auta odrzucając kluczyki.

Legitymowanie mężczyzny potwierdziło, że to 34-letni mieszkaniec Lęborka, wobec którego sąd orzekł trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. W schowku samochodu mundurowi znaleźli i zabezpieczyli pudełko z białym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że to najprawdopodobniej mefedron lub jego pochodne.

Zabezpieczona substancja zostanie przesłana biegłemu do szczegółowej analizy. Jeśli potwierdzi się, że to narkotyk, 34-latek odpowie nie tylko za złamanie sądowego zakazu, ale również za posiadanie środków odurzających.

reklama

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku / Zdjęcie: Tomasz Wojtalik

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link