14/04/2024
Aktualności Sport

To będzie mecz o podwyższonym ryzyku

To będzie mecz o podwyższonym ryzyku

Piłkarze Pogoni Lębork zagrają dziś – w sobotę 30 marca – przy ul. Kusocińskiego w meczu derbowym z Gryfem Słupsk. Spotkanie rozpocznie się w samo południe. Do zabezpieczenia tego spotkania szykują się także policjanci, a klub apeluje do kibiców o sportowy doping.

Mecze pomiędzy Pogonią Lębork a Gryfem Słupsk od dawna budzą emocje na Pomorzu. Początkowo spotkanie miało zostać odwołane ze względów bezpieczeństwa, jednak decyzją Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przywrócono termin meczu. Klub liczy na komplet publiczności, a dla kibiców zostało przygotowanych 500 biletów. Obowiązują wejściówki w cenie 20 zł (cena wzrosła z powodu zaangażowania agencji ochrony), które będzie można nabyć już 45 minut przed pierwszym gwizdkiem. Trzeba jednak przyjść wcześniej, ponieważ z powodu procedur bezpieczeństwa, wejście na obiekt może potrwać nieco dłużej.

reklama

– Było zamieszanie między policją a Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej, bo nikt nie chciał brać odpowiedzialności za ten mecz, a ostatecznie spadło to na nas – mówi Łukasz Hrycyk, działacz sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork i koordynator Klubu 100TPL. – Ryzyko zawsze jest, że coś się wydarzy. Stadion będzie na pewno zabezpieczony, jest wynajęta ochrona, policja też będzie zabezpieczać obiekt. Nie wiem jakie posiłki będą w Lęborku, natomiast w III lidze, również  o godz. 12, policja będzie też zaangażowana w mecz w Kartuzach, gdzie Cartusia zagra z Zawiszą Bydgoszcz. Myślę, że u nas oprócz policji lęborskiej przyjedzie też policja ze Słupska i Gdańska. Według regulaminu możemy wpuścić około 50-100 osób do sektora gości, a ile w ogóle przyjedzie kibiców ze Słupska, tego nie wiem. Zobaczymy jaka  będzie decyzja policji, która musi określić zagrożenie, jakie wyniknie w związku z niewpuszczeniem ich na stadion.

Klub poinformował także, że podczas meczu obowiązywać będzie szczegółowy regulamin.
Na stadion zakazane będzie m.in. wnoszenie wszelkiego rodzaju butelek, kubków, dzbanków, parasolek lub puszek. Nie będzie też możliwości opuszczania i wracania na stadion podczas trwania imprezy w tym w przerwie. Osoba opuszczająca obiekt nie będzie miała możliwości już na niego powrócić. Szczegółowy regulamin dostępny jest na faceookowym profilu klubu. Przypomnijmy, że rok temu dzięki szybkiej reakcji policji nie doszło do siłowego starcia pomiędzy zwaśnionymi pseudokibicami obu drużyn. Zatrzymano wówczas dwie osoby. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2023/05/04/policjanci-zapobiegli-silowej-konfrontacji-pseudokibicow-zdjecia/

A jak będzie na boisku? Gryf przyjeżdża jako nowy lider tabeli. Tydzień temu pokonał na własnym stadionie głównego rywala do awansu do III ligi – Jaguara Gdańsk 3:0. Gryfici wiosną wygrali wszystkie swoje mecze (Gryf – MKS W. 5:0, Start – Gryf 0:1, Gryf – Gryf W. 2:0, Gryf – Jaguar 3:0).

Natomiast Pogoniści po słabszym początku wiosny rozpędzają się coraz mocniej czego świetnym przykładem było zwycięstwo sprzed tygodnia z Gryfem Wejherowo 3:1. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2024/03/24/zdobyli-wzgorze-wolnosci-zdjecia/
We wcześniejszych meczach rundy wiosennej, Pogoń przegrała na własnym stadionie z Suprą Kwidzyn 0:1 oraz na wyjeździe z MKS Solar Władysławowo 2:3. Zremisowała też na wyjeździe ze Startem Miastko 2:2. Klub obecnie zajmuje 6. pozycję w tabeli, ale tym razem poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej.  Jednak derby rządzą się swoimi prawami.

– Kluczowe będzie pierwsze 15-20 minut, a później zobaczymy – mówi Łukasz Hrycyk, działacz sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork i koordynator Klubu 100TPL. – W meczu w Słupsku to akurat my prowadziliśmy grę, w pierwszej połowie byliśmy częściej przy piłce i tym zaskoczyliśmy Gryfa. Na pewno będzie to zacięte spotkanie, które będzie obfitowało w wiele elementów walki. Możliwe, że będą żółte i czerwone kartki. Derby wywołują dodatkowe bodźce, więc zawodnicy dadzą z siebie wszystko. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że trener Grzegorz Bednarczyk był w przeszłości piłkarzem i trenerem  Gryfa. 

Pogoń będzie też chciała zrewanżować się za porażkę z jesieni, gdy na stadionie przy ul. Zielonej przegrała z Gryfem 1:2 po akcji w ostatniej minucie meczu. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2023/08/27/derby-przegrane-w-ostatniej-sekundzie-zdjecia/

reklama

Źródło \ Zdjęcia: Facebook \ Pogoń Lębork \ KPP w Lęborku

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link