03/03/2024
Aktualności

Strażacy gasili pożar sadzy [Zdjęcia]

Strażacy gasili pożar sadzy [Zdjęcia]

Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały na ul. Mieszka I w Lęborku, gdzie w jednym z domów wielorodzinnych doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym.

W poniedziałek, 20 listopada, przed godziną 17 lęborscy strażacy otrzymali zgłoszenie mówiące o tym, że z komina wydobywają się iskry. Do zdarzenia doszło w jednym trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych przy ul. Mieszka I. Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej – trzy z JRG Lębork i jeden z OSP Lębork.

– Podjęliśmy standardowe działania polegające na usunięciu materiału palnego z pieca centralnego ogrzewania – mówi st. kpt. Marcin Elwart, oficer prasowy KP PSP w Lęborku. – Następnie przy pomocy podnośnika wprowadziliśmy proszek gaśniczy w przewód kominowy w celu ugaszenia pożaru. Usunęliśmy też zalegającą sadzę. Sprawdziliśmy również pomieszczenia pod względem gazów niebezpiecznych, po czym zakończyliśmy działania. Na szczęście nie doszło do zadymienia wnętrza budynku, nie była też konieczna ewakuacja mieszkańców.

reklama

Jak mówią strażacy, teraz użytkownicy budynku muszą dokonać ekspertyzy kominiarskiej, która jest wymagana po takim pożarze.

Przypomnijmy, że minionym sezonie grzewczym (od końca października 2022 r. do końca kwietnia 2023 r.) lęborscy strażacy aż 40 razy wyjeżdżali do pożarów sadzy. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2023/04/30/pozary-sadzy-zmora-leborskich-strazakow/
https://www.lebork24.info/2023/08/30/cztery-zastepy-strazakow-na-ul-gdanskiej/
https://www.lebork24.info/2023/10/18/zaufaj-specjalistom-zyj/

reklama

Źródło \ Zdjęcia: Facebook \ OSP Lębork – Ochotnicza Straż Pożarna

reklama