14/04/2024
Aktualności

W końcu powstanie chodnik i nowe parkingi [Zdjęcia]

W końcu powstanie chodnik i nowe parkingi [Zdjęcia]

Trwa gruntowna przebudowa odcinka ulicy Zwarowskiej przy pawilonach handlowych. Warta ponad 700 tys. zł inwestycja ma ucywilizować to miejsce i zakończyć się jeszcze przed końcem roku.

Obecnie prace na ul. Zwarowskiej koncentrują się na odcinku 150 metrów od wjazdu z ul. Bolesława Krzywoustego wzdłuż obiektów handlowych w stronę torów kolejowych. Na zdegradowanej wcześniej nawierzchni znajdującej się po południowej stronie ulicy, budowane są  utwardzone i ogólnodostępne miejsca postojowe z kostki betonowej. W ramach drogowo-parkingowej inwestycji powstaje także chodnik przy ścianach pawilonów, kanalizacja deszczowa i oświetlenie, co podniesie poziom bezpieczeństwa i komfortu zarówno pieszych, jak i kierowców.

reklama

Stan techniczny parkingu przy ul. Zwarowskiej od wielu lat pozostawiał wiele do życzenia. Przed przebudową składał się on głównie ze starych i poniszczonych płyt betonowych, które były pełne dziur, pęknięć, nierówności i straszyły swym wyglądem. Ponadto tworzyły się tam gigantyczne kałuże, utrudniające życie licznym pracownikom i klientom znajdujących się w pawilonach sklepów, jak również użytkownikom biurowca dawnego ZWAR-u przy ul. Krzywoustego 1. Dzięki prowadzonej modernizacji miejsce to zostanie ucywilizowane – zwiększy się jego funkcjonalność i poprawi się estetyka otoczenia.

Wartą 738 tys. złotych inwestycję realizuje lokalna firma Usługi Leśne-Budowlane Krystian Wenta z Popowa, która wygrała postępowanie przetargowe. Termin zakończenia prac wyznaczono na koniec grudnia  br.

O przebudowie ulicy Zwarowskiej pisaliśmy też:
https://www.lebork24.info/2023/09/01/ta-ulica-nie-bedzie-juz-szpecic-miasta-zdjecia/
https://www.lebork24.info/2023/03/31/koniec-z-wielkimi-kaluzami-uloza-kostke-i-nowe-plyty/

Przypomnijmy, że to nie pierwsze prace drogowe, które zostaną wykonane przy ulicy Zwarowskiej, poprawiające komfort przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie byłego ZWAR-u. W 2021 roku przebudowano skręt z Krzywoustego w tę ulicę, likwidując jeden z dwóch wjazdów. Usunięto też stary płot oddzielający parking od ulicy. Wcześniej, bo w 2018 roku wymieniono płyty betonowe na nowy asfalt na dwóch odcinkach jezdni. Pojawił się on od przejazdu kolejowego do wewnętrznego skrzyżowania i estakady ciepłowniczej oraz na fragmencie w kierunku  ul. Krzywoustego.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku

reklama

1 Komentarz

    Zrobili drogę obok sklepów ok ale zrobili dziury na drugim pasie obok budynku że zawieszenie można zgubić . To się nazywa polska budowa dróg……

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link