15/07/2024
Aktualności

Parkując, uderzył w inne auto. Miał prawie 2,5 promila alkoholu

Parkując, uderzył w inne auto. Miał prawie 2,5 promila alkoholu

Prawie 2,5 alkoholu w organizmie miał 49-latek z gminy Cewice, który kierując w takim stanie doprowadził do kolizji podczas parkowania auta. Okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 3000 zł i 10 punktami. Teraz grożą mu jeszcze 3 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

reklama

W niedzielę po południu, 19 listopada, policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy volkswagena transportera, który podczas parkowania pod sklepem w gminie Cewice, uderzył w inny samochód. Mundurowych powiadomił kierowca uczestniczącej w kolizji skody, który odebrał sprawcy kluczyki, nie pozwalając mu odjechać przed przyjazdem policyjnego patrolu. Na miejscu funkcjonariusze wylegitymowali wskazanego mężczyznę i poddali go badaniu alkotestem. Okazało się, że 49-letni kierowca volkswagena miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu.

Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach informacyjnych wykazało, że 49-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Z ustaleń mundurowych wynika, że pijany mężczyzna podjechał pod sklep i chciał zaparkować wzdłuż ulicy. Najechał na schody, odbił się od nich i uderzył w znajdującą się za nim skodę. Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale uszkodzeniom uległy oba samochody. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli na 49-latka mandat karny w wysokości 3000 zł i 10 punktów karnych. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze przypominają, że pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym i apelują, by niezwłocznie informować policję, gdy mamy jakiekolwiek podejrzenie, że za „kółkiem” siedzi nietrzeźwa osoba.

reklama

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

reklama