02/12/2023
Aktualności Kultura

Nowe komiksy i manga w lęborskiej książnicy

Nowe komiksy i manga w lęborskiej książnicy

Kolejny zestaw komiksów i mangi zakupiła dla czytelników Biblioteka Miejska w Lęborku. To kolejny etap przygotowań do zmiany siedziby placówki.

reklama

W budynku dawnego PKO BP przy ulicy Staromiejskiej trwają prace budowlane, które mają na celu przystosować obiekt do potrzeb biblioteki. Ma się on bowiem stać nową siedzibą książnicy. Więcej o budowie przeczytacie tutaj: https://www.lebork24.info/2022/11/22/miejska-biblioteka-publiczna-w-leborku-bedzie-miala-nowa-siedzibe-zdjecia/

Jednym z założeń projektu jest utworzenie specjalnego pomieszczenia dla młodzieży, w którym królować będą komiksy oraz manga.

– W tym roku zakupiliśmy już 257 sztuk komiksów japońskich – mówi Marcelina Prengel, kierowniczka działu dla dzieci i młodzieży Biblioteki Miejskiej w Lęborku. – Całość kosztowała nas około 5 tysięcy złotych. Można powiedzieć, że jest to jeden z małych kroków w celu przygotowania zbiorów biblioteki do nowych warunków, które nastaną po zmianie siedziby.

Ponadto w Bibliotece Miejskiej obecnie trwa akcja usuwania ze zbiorów niewypożyczanych egzemplarzy mangi.

– Komiksy znajdują się na specjalnym stoliku w bibliotece – podaje Marcelina Prengel. – W zasadzie każdy może przyjść i wziąć co mu się podoba. Nie trzeba w tym celu być czytelnikiem biblioteki. Zbiór, który oddajemy to egzemplarze, które od dnia zakupu nie były wypożyczane ani razu. Jeden taki stolik już opróżniliśmy, ale wciąż jeszcze sporo zostało do rozdania. W zasadzie do rozdania jest cały jeden regał biblioteczny, który stopniowo będziemy opróżniać.

reklama
reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *