reklama
Biznes

Program „Otwarta Firma” w SP nr 1

Program „Otwarta Firma” w SP nr 1

W Szkole Podstawowej nr 1 w Lęborku po raz kolejny realizowany jest projekt „Otwarta Firma”. Udział w programie to dla uczniów to ciekawe zajęcia przygotowujące ich do planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Z kolei dla przedsiębiorców to okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym

W ramach projektu uczniowie klas ósmych spotkali się z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Lęborku Anną Naczk. Przedstawiła ona uczniom strukturę urzędu, a także poszczególne jego zadania. Ósmoklasiści dowiedzieli się, że w roku 2022 w powiecie lęborskim  największe zapotrzebowanie na rynku pracy mają takie zawody jak: lekarz, fryzjer, kosmetyczka czy kierownik budowy. Uczniowie poznali także wirtualny przewodnik po zawodach, tzw. INFODORADCA. Jest to rodzaj poradnika zawierającego dokładny opis i specyfikę 1000 zawodów. 

reklama

Z kolei uczniowie czwartej klasy pod opieką wychowawcy odwiedzili lęborski ratusz. Celem spotkania było zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy w urzędzie. Podczas wizyty o zadaniach realizowanych przez Urząd Miejski oraz pracy urzędników opowiedział Marian Kurzydło – Sekretarz Miasta Lęborka. Zgromadzona młodzież dowiedziała się czym zajmują się pracownicy urzędu oraz poznała zakres zadań, jakie wykonują i jakie sprawy można załatwić w urzędzie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Dodatkowo uczniowie zwiedzili również budynek ratusza, w tym między innymi Salę Rajców oraz skarbiec.

W ramach „Otwartej Firmy” uczniowie wizytowali także Nadleśnictwo Lębork oraz Komendę Państwowej Straży Pożarnej

Komentarze