reklama
Biznes

Pułaskiego w przebudowie. Zamiast błota i dziur będzie asfalt

Pułaskiego w przebudowie. Zamiast błota i dziur będzie asfalt

Ważna inwestycja drogowa rozpoczyna się przy ulicy Pułaskiego. Na gruntowej dziś drodze na kilometrowym odcinku od skrzyżowania z Gierymskiego przez Lipową, Skoczylasa aż do ulicy Gajowej wybudowany zostanie prawie kilometrowy ulicy z całą infrastrukturą odcinek. To jedna z najszybciej rozbudowujących się obecnie dzielnic Lęborka.

W ramach inwestycji powstanie 930 metrów asfaltowej drogi z kanalizacją deszczową, chodniki, wyniesione przejścia dla pieszych i skrzyżowania oraz ledowe oświetlenie uliczne. Na skrzyżowaniu Pułaskiego z Lipową zaprojektowano rondo. W wielu miejscach  przewidziano też  utwardzone miejsca postojowe.

reklama

Koszt prac budowlanych wyceniono na 3 mln 528 tys. złotych. Połowę z tej kwoty pokryje dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W pierwszym etapie wykonane zostaną prace związane z budową kanalizacji deszczowej i urządzeń podczyszczających wody opadowe i roztopowe. Modernizację sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w tym rejonie prowadzi także Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Termin zakończenia prac związanych z budową ulicy Pułaskiego wyznaczono na II półrocze 2022 roku.

Komentarze