reklama
Biznes

Pół miliona z rezerwy budżetowej od Premiera dla gminy Cewice

Pół miliona z rezerwy budżetowej od Premiera dla gminy Cewice

Kolejne środki finansowe popłyną do gmin powiatu lęborskiego. Ponad 500 tys. zł otrzyma Gmina Cewice na przebudowę Zespołu Szkół w Cewicach, łączącego szkołę podstawową oraz przedszkole. To ponowne dofinansowanie, jakie gmina uzyska dzięki rządowemu wsparciu.

W niedzielę, 18 lipca, Rzecznik Rządu Premiera Mateusza Morawieckiego i poseł Piotr Müller odwiedził Zespół Szkół w Cewicach, gdzie Wójt Gminy Cewice Jerzy Bańka oraz dyrekcja szkoły przedstawili zapotrzebowanie na przebudowę oraz zmianę sposobu użytkowania części pomieszczeń szkolnych przeznaczonych na funkcjonowanie przedszkola w budynkach szkoły.

reklama

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przyznał pieniądze z ogólnej rezerwy budżetowej na realizację przedmiotowej inwestycji. W ramach wsparcia Gmina Cewice otrzyma 522 995 zł. Premier podpisał zarządzenie w sprawie przekazania środków finansowych na przebudowę oraz zmianę sposobu użytkowania części pomieszczeń szkolnych przeznaczonych na funkcjonowanie przedszkola w budynkach Zespołu Szkół w Cewicach.

Zespół Szkół w Cewicach, łączący Szkołę Podstawową im. ks. Edmunda Roszczynialskiego oraz Publiczne Przedszkole, zajmuje dwie osobne lokalizacje. Budynek przedszkolny nie jest dostosowany w pełni do potrzeb najmłodszych uczestników procesu edukacji oraz nie zapewnia odpowiedniego bezpieczeństwa. Władze gminy zdecydowały więc o przeniesieniu przedszkola do nowej siedziby – szkoły podstawowej.

Zarówno w Polskim Ładzie, jak i we wcześniejszych programach rozwojowych Prawa i Sprawiedliwości, bardzo duży nacisk kładliśmy na kwestie opieki nad dziećmi. Z jednej strony środki finansowe z programów społecznych np. program 500 plus, z drugiej strony chociażby wyprawka szkolna. Bardzo ważne również jest to, aby w mniejszych miejscowościach powstawały fizycznie kolejne budynki – żłobki, przedszkola czy szkoły – mówił podczas konferencji w Cewicach Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu.

Pieniądze z ogólnej rezerwy budżetowej to niejedyne środki, które gmina Cewice otrzymała w ostatnich miesiącach od państwa. W marcu bieżącego roku dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, region otrzymał 1 mln 300 tys. zł na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w Łebuni. Kolejne środki Gminie Cewice przyznano w czerwcu w ramach wsparcia gmin popegeerowskich. 500 tys. zł zostało przeznaczonych na budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Oskowo.

Komentarze