reklama
Biznes

Branża turystyczna prosi o testy na COVID-19 dla uczestników kolonii

Branża turystyczna prosi o testy na COVID-19 dla uczestników kolonii

Oddział Pomorski Polskiej Izby Turystyki zaapelował o wsparcie branży turystycznej polegające na udostepnieniu bezpłatnych testów dla uczestników kolonii letnich. Wstępnie oszacowano, że na Pomorzu potrzebnych będzie ok. 500 darmowych tekstów.

– Obecnie sytuacja związana ze szczepieniami uniemożliwia swobodne podróżowanie dla dzieci za granicą. Dopiero teraz ruszyły zapisy na szczepienia dla dzieci w wieku powyżej 12 roku życia. Jednak cały proces – otrzymanie dwóch dawek i dodatkowo jeszcze czas na nabycie odporności jest rozłożony w czasie. Dzieci młodsze są na chwilę obecną wyłączone z programu. Koszty testów są dość duże, a trudna sytuacja finansowa organizatorów i całej branży turystycznej powoduje, że nie są oni w stanie pokryć tych wydatków z własnych funduszy – czytamy w opublikowanym liście Polskiej Izby Turystyki Oddział Pomorski.

reklama

W odpowiedzi na apel marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk zwrócił się z wnioskiem o finansowanie lub współfinansowanie testów do Filipa Nowaka, p.o. Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czytaj także: Burmistrz Łeby apeluje do turystów. Zachęca do szczepień i prosi o przestrzeganie zasad sanitarnych >>

W związku ze zbliżającym się sezonem letnim, burmistrz Andrzej Strzechmiński zwrócił się z apelem do turystów, planujących wakacyjny wypoczynek w Łebie. Prosi o zaszczepienie się przeciwko COVID-19 jeszcze przed urlopem oraz przestrzeganie zasad związanych z zachowaniem dystansu społecznego itd.

Komentarze