15/07/2024
Aktualności Sport

Samorządowcy z Lęborka wygrali bieg w Jarosławcu

Samorządowcy z Lęborka wygrali bieg w Jarosławcu

Drużyna Urzędu Miejskiego w Lęborku była bezkonkurencyjna podczas 27. Ogólnopolskiego Biegu Samorządowego Bursztyn Jarosławca na dystansie 2,2 km. Trzecie miejsce zajęli samorządowcy ze Starostwa Powiatowego w Lęborku.

reklama

Samorządowy bieg odbył się w niedzielę, 7 lipca, w ramach dużej imprezy biegowej pn. XXXII Bieg po Plaży Jarosławiec 2024. Wzięło w niej udział prawie 700 biegaczy.

Samorząd Lęborka w biegu na 2,2 km reprezentowali radni: Małgorzata Bizewska, Magdalena Miedzińska, Radosław Zimnowoda, Łukasz Świątek, Marek Wątroba, Bożena Pobłocka oraz pracownica ratusza Izabela Koiszewska. W biegu, w którym udział wzięło kilkanaście samorządowych drużyn z całego kraju, drużyna Urzędu Miejskiego zajęła 1. miejsce.

Starostwo Powiatowe w Lęborku także znalazło się na podium zajmując 3. miejsce. W drużynie wystąpili wicestarosta Adrian Wenta oraz radni Karina Brozdowska, Arkadiusz Kąkol i Piotr Pobłocki.

Zgodnie z regulaminem w samorządowym biegu brano pod uwagę czasy trzech najlepszych osób z zespołu, w którym musiała być co najmniej jedna kobieta.

Indywidualnie świetnie zaprezentowało się biegające małżeństwo – Bożena i Piotr Pobłoccy z Lęborka. Bożena Pobłocka osiągnęła najlepszy czas pośród wszystkich uczestniczek samorządowego biegu, a Piotr Pobłocki był najszybszy wśród panów.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku

reklama

1 Komentarz

    Czy były badania antydopingowe???

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *