03/05/2024

Gonili wynik, ale się nie udało [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork przegrali w sobotę, 9 marca, na wyjeździe z MKS Solar Władysławowo 2:3 w meczu 19. kolejki rundy wiosennej IV ligi sezonu 2023/2024. To była ich szósta porażka w obecnych rozgrywkach.

W złych nastrojach wracali zawodnicy Pogoni z Władysławowa do Lęborka. W drugim wiosennym meczu w IV lidze lęborczanie musieli uznać wyższość MKS Solar. Szybko stracone bramki ustawiły mecz. Pogoniści gonili wynik, a gole zdobywali w końcówce spotkania za sprawą Martina Romanka i Mateusza Dampca. Było to jednak za mało, by zdobyć chociaż 1 punkt.

Dla drużyny gospodarzy, podobnie jak dla Pogoni, start rundy wiosennej był nieudany. Tydzień temu MKS został rozgromiony przez Gryfa Słupsk 5:0. Drużyna trenera Michała Smarzyńskiego walczy w tym sezonie o utrzymanie, natomiast Pogoniści są w czołówce tabeli i nie mają 27 punktów przewagi nad drużynami zagrożonymi spadkiem. W zimowym okienku transferowym klub opuściło dwóch czołowych zawodników, ale drużynę zasiliło pięciu nowych. Więcej o tym czytaj:

Mecz rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie rozpoczął się od utraty gola już w 8. minucie, gdy po rzucie wolnym Marek Kwaśnik zdobył bramkę. 11 minuta to szansa dla Pogoni i uderzenie w słupek przez Mateusza Dampca. Po pół godzinie gry MKS podwyższył wynik na 2:0 po solowej akcji Dominika Klechy. Brat lewego obrońcy lub pomocnika Pogoni – Mateusza Klechy, przebił się przez obronę i wyszedł na pozycje sam na sam.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń miała swoje sytuacje, lecz prowokowała też błędy w obronie, po których traciła bramki. W 57. minucie po rzucie rożnym Oskar Formella wyprowadził gospodarzy na 3:0. Potrójna zmiana w Pogoni w 70. minucie szybko przełożyła się na zmianę wyniku. Najpierw po rzucie rożnym Martin Romanek w 73. minucie strzela na 3:1, a zaraz po nim Mateusz Dampc zmniejsza przewagę gospodarzy na 3:2. Pogoń

19. kolejka IV ligi, sobota, 9 marca 2024 r., godz. 12
MKS Solar Władysławowo – Pogoń Lębork 3:2 (2:0)

bramki: 1:0 Marek Kwaśnik (‘8), 2:0 Dominik Klecha (’30), 3:0 Oskar Formella (’57), 3:1 Martin Romanek (’73), 3:2 Mateusz Dampc (’75)

MKS Solar Władysławowo: Miotk – Gołubiński, Formella, Kleser, Czyż I., Piesik, Kwaśnik, Dawidowski, Proena, Klecha, Bizewski M.

Pogoń Lębork: Roszkowski – P. Kowalczyk, Romanek, Patelczyk, Konkel (’70 Rogacki), Siłkowski, Ł. Kowalczyk (’70 Miotk), Kowalkowski, Stenka (’85 Zaworski), Klecha (’70 Formela), Dampc

Po tym meczu Pogoń z dorobkiem 29 pkt. i bilansem 8-5-6 (gole 43-32) spadła z 6. na 7. miejsce w tabeli. MKS Solar Władysławowo jest na 14. miejscu (16 pkt., bilans 4-4-11, gole 23-44). Tydzień temu, w meczu inaugurującym rundę wiosenną, Pogoń przegrała na własnym stadionie z Suprą Kwidzyn 0:1. Więcej o tym czytaj:

Przypomnijmy, że po zimowej przerwie w rozgrywkach piłkarze wrócili do treningów 16 stycznia. Zajęcia odbywały się na stadionie i siłowni. W ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej, podopieczni trenera Grzegorza Bednarczyka w kolejne soboty (20.01, 27.01, 3.02, 10.02, 17.02 i 24.02) na stadionie przy ul. Kusocińskiego rozegrali łącznie sześć meczów sparingowych, w których ponieśli pięć porażek. Tylko raz zremisowali i ani razu nie wygrali. Wysoko ulegli III-ligowemu Stolemowi Gniewino 1:4 i V-ligowej Bytovii Bytów 1:5. Przegrali też z IV-ligowym Gryfem Wejherowo 2:3, V-ligowym Sokołem Bożepole Wielkie 1:4, III-ligowym Wikędem Luzino 0:1 i zremisowali z IV-ligową Spartą Sycewice 0:0. Więcej o tym czytaj:

Kolejne spotkanie, w ramach 20. kolejki, Pogoń zagra na wyjeździe w sobotę, 16 marca, o godz. 14 ze Startem Miastko. Następnie czeka ją kolejny wyjazdowy pojedynek z Gryfem Wejherowo. Marzec zakończy się derbami w Wielką Sobotę u siebie z Gryfem Słupsk (sobota, 30 marca, godz. 12).

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork