03/03/2024
Aktualności Sport

Piłkarz żegna się z Pogonią [Zdjęcia]

Piłkarz żegna się z Pogonią [Zdjęcia]

Damian Wojda – najlepszy w tym sezonie napastnik seniorskiej drużyny Pogoni Lębork żegna się z klubem. Reprezentować będzie trzecioligowy klub z Luzina.

Jak poinformowała Pogoń Lębork, Damian Wojda od początku stycznia trenuje z trzecioligowym Wikędem Luzino u trenera Waldemara Walkusza. Oba kluby nie doszły jednak jeszcze do porozumienia w temacie zasad przejścia. Okienko transferowe otwiera się dopiero 1 lutego, mimo to, zawodnik już ogłosił swoje odejście.

– Moja przygoda w klubie Pogoń Lębork dobiegła końca dziękuję klubowi za spędzony czas i niezapomniane chwile – napisał „Wojdi” w mediach społecznościowych.

Niespełna 23-letni Damian Wojda pojawił się w Pogoni w sierpniu 2021 roku. Piłkarz szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców. Grając na pozycji defensywnego pomocnika strzelał  dużo bramek i z czasem coraz częściej był ustawiany na ofensywnych pozycjach.

reklama

Podczas 2,5 roku spędzonych w Pogoni, Damian Wojda zagrał w 84 spotkaniach (76 w lidze i 8 w PP) zdobywając w trakcie nich 40 bramek (37 w lidze i 3 w PP). W sezonie 2023/24 piłkarz z liczbą 13 bramek przewodził w wewnętrznej klasyfikacji strzelców Pogoni, wywołując zainteresowanie w klubach wyższych lig, w tym zagrożonej spadkiem drużynie z Luzina.

Przypomnijmy, że przed obecnym sezonem do Wikędu Luzino odszedł też inny zawodnik Pogoni – Łukasz Kwaśnik. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2023/07/17/kwasnik-odchodzi-pogon-przegrywa-w-sparingu-zdjecia/

reklama

Źródło / Zdjęcie: Facebook / Pogoń Lębork

reklama