03/03/2024
Aktualności Sport

Turniej pełen piłkarskich emocji [Zdjęcia]

Turniej pełen piłkarskich emocji [Zdjęcia]

TS Pomorze Potęgowo zostało najlepszą drużyną XXIII Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lęborskiego. W finale pokonali Anioły Garczegorze 3:0.

Emocjonujący piłkarski turniej rozegrano w lęborskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Piotra Skargi. Do rywalizacji przystąpiło łącznie dziewięć zespołów, z których pięć znalazło się w grupie A, a cztery w grupie B. Z grupy A do półfinału awansowały Baza 44 Siemirowice i TS Pomorze Potęgowo, a odpadły Starostwo Powiatowe, Start Łebień i Zenit Łęczyce. Natomiast z grupy B do półfinału weszli ubiegłoroczni zdobywcy pucharu – Anioły Garczegorze i Chrobry Charbrowo. Odpadły Old Boys Mosty i Zenit Redkowice.

O zwycięstwie w półfinałach zadecydowały rzuty karne, ponieważ zarówno mecze Bazy 44 Siemirowice z Aniołami Garczegorze (0:0), jak i Chrobrego Charbrowo z Pomorzem Potęgowo (2:2) zakończyły się remisami. Skuteczniejsi w egzekwowaniu karnych okazali się zawodnicy Aniołów Garczegorze i Pomorza Potęgowo i to te ekipy spotkały się w finale

reklama

W meczu finałowym zdecydowaną przewagę miało Pomorze Potęgowo, które pokonało przeciwników 3:0. W „małym finale”, czyli w meczu o trzecie miejsce Baza Siemirowice pokonała Chrobrego Charbrowo 1:0.

W tym roku Puchar Fair Play otrzymała drużyna Chrobrego Charbrowo. Królem strzelców został Mariusz Mikołajczyk z Pomorza Potęgowo, zaś najskuteczniejszym bramkarzem turnieju okazał się Cezary Wiktorzak – również z ekipy z Potęgowa.

Puchary wręczali starosta powiatu lęborskiego Alicja Zajączkowska, wicestarosta Edmund Głombiewski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego Witold Krużycki i Marian Borek. Piłkarzy uhonorowali także burmistrz Lęborka Witold Namyślak.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Lęborku

reklama