06/05/2024

Trzeci mecz, trzecia porażka [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork przegrali w sobotę, 3 lutego, na stadionie przy ul. Kusocińskiego z Gryfem Wejherowo 2:3. Była to ich trzecia porażka w trzecim z sześciu meczów sparingowych rozgrywanych w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej IV ligi sezonu 2023/2024.

Porażką zakończył się rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią sparing seniorskiej drużyny Pogoni Lębork z konkurentem z IV ligi – Gryfem Wejherowo. Pogoń zagrała już bez swojego najlepszego zawodnika – Damiana Wojdy, który w styczniu poinformował, że postanowił przenieść się do beniaminka III ligi – Wikędu Luzino. Więcej o tym czytaj:

Przed tym meczem żółto-czarni z Wejherowa rozegrali trzy sparingi, z których dwa wygrali. Oba zakończyły się rozgromieniem przeciwników. Gryf – Anioły Garczegorze 8:4, Arka Gdynia CLJ19 – Gryf 4:2 i Gryf – OKS Janowo 10:3.

W sobotnim meczu w Lęborku, Pogoniści otworzyli wynik w 25. minucie po pięknym uderzeniu z dystansu Błażeja Siłkowskiego. Wcześniej swoje szanse mieli też goście uderzający m.in. w poprzeczkę i słupek. Do przerwy Pogoń prowadziła więc 1:0, co mogło zwiastować pierwsze tej zimy zwycięstwo.

W drugiej połowie, w 54. minucie, wynik podwyższył Michał Kowalkowski. Kapitan Pogoni w sytuacji sam na sam przeszedł bramkarza i uderzył do pustej bramki. Przy golu asystował mu Franek Stenka.

Niestety, ale końcówka spotkana to trzy gole Gryfa. Już w 59. minucie kontaktowe trafienie zaliczył Julian Goyke, potem szybko dwie bramki, w 71. i 73. minucie, zdobył Maciej Leske.

W składzie Pogoni zagrało 19 zawodników w tym 4 testowanych.

Mecz sparingowy, sobota, 3 lutego 2024 r., godz. 12
Pogoń Lębork – Gryf Wejherowo 2:3 (1:0)

bramki: 1:0 Błażej Siłkowski (’25), 2:0 Michał Kowalkowski (’54), 2:1 Julian Goyke (’59), 2:2 Maciej Leske (’71), 2:3 Maciej Leske (’73)

Pogoń: Roszkowski – Konkel, Błażejczyk, Patelczyk, Kowalczyk, Siłkowski, testowany, Leszkiewicz, Rogacki, Klecha, Formela

Na zmiany wchodzili: Gołojuch, Kowalkowski, Miotk, Stenka, Romanek, testowany, testowany, testowany.

Był to trzeci przegrany tej zimy sparing podopiecznych trenera Grzegorza Bednarczyka, którzy treningi wznowili 16 stycznia. Zajęcia odbywają się na stadionie i siłowni. W dwóch poprzednich meczach Pogoniści wysoko ulegli trzecioligowemu Stolemowi Gniewino 1:4 i piątoligowej Bytovii Bytów 1:5. Więcej o tym czytaj:

W trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2023/2024, Pogoń rozegra łącznie sześć spotkań sparingowych. Wszystkie odbędą się o godzinie 12:00 w kolejne soboty (20.01, 27.01, 3.02, 10.02, 17.02, 24.02) na stadionie przy ul. Kusocińskiego. Natomiast pierwszy mecz w ramach rundy wiosennej IV ligi (18. kolejka spotkań), Pogoń zagra w marcu u siebie z Suprą Kwidzyn (12. miejsce w tabeli i 22 pkt.).

Przypomnijmy, że po ostatnim meczu rundy jesiennej z Powiślem Dzierzgoń (wygranym przy ul. Kusocińskiego 5:1), rozegranym 18 listopada 2023 r. w ramach 17. kolejki IV ligi sezonu 2023/2024, Pogoń z dorobkiem 29 pkt. i bilansem 8-5-4 (gole 41-28) zajmuje 6. miejsce w tabeli. O tym meczu oraz o podsumowaniu rundy jesiennej czytaj:

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork