29/04/2024

Porażka w zimowej aurze [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork przegrali w sobotę, 20 stycznia, na stadionie przy ul. Kusocińskiego z trzecioligowym Stolemem Gniewino 1:4. Był to pierwszy z sześciu meczów sparingowych w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej IV ligi sezonu 2023/2024.

Pierwszy zimowy sparing Pogoni Lębork w 2024 roku został rozegrany w bardzo trudnych warunkach. Płyta  bocznego boiska ze sztuczną nawierzchnią była pokryta śniegiem i wodą, a w dodatku na przemian padał śnieg i deszcz.

Sobotnim przeciwnikiem był trzecioligowego Stolem Gniewino, który szybko, bo już w 2. minucie, wyszedł na prowadzenie. W 13. minucie było już 2:0 dla gości, ale Pogoniści nie odpuszczali i kontaktową bramkę strzelili w 27. minucie za sprawą Jakuba Leszkiewicza. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Niestety, w drugiej połowie bramki strzelali już tylko przyjezdni. Najpierw w 51., a później w 77. minucie i i mecz zakończył się porażką Pogoni 1:4.

W składzie lęborczan zagrało trzech testowanych graczy, a także Olaf Noryśkiewicz – wychowanek Pogoni z rocznika 2005, obrońca, wieloletni kapitan zespołów juniorskich, który po półrocznej przerwie wznowił treningi.

Dodajmy, że pierwszy tydzień przygotowań drużyny seniorów toczył się w cieniu zmagań z zimą. Pierwszy trening, który miał się odbyć w poniedziałek, 15 stycznia, odwołano z powodu śnieżycy, w kolejnych dniach też pogoda dała o sobie znać.

– Cały tydzień był zbombardowany przez aurę. Mimo wszystko postaraliśmy się wykonać pracę, bardziej w tym momencie fizyczną. Warunki piłkarskie w pierwszym tygodniu nie pozwalały na typowo piłkarskie treningi, ale to jest okres kiedy pracuje się nad siłą i wytrzymałością i to był nasz cel w tym tygodniu. Na koniec gra kontrolna też w kuriozalnych warunkach, ale dla obu zespołów. Niestety zaprezentowaliśmy się słabiej i przegraliśmy – skomentował początek przygotowań i grę kontrolną trener Pogoni Lębork Grzegorz Bednarczyk.

Mecz sparingowy, sobota, 20 stycznia 2024 r., godz. 12:00
Pogoń Lębork – Stolem Gniewino 1:4 (1:2)

bramki: 0:1 Kamil Patelczyk (‘2), 0:2 Rafał Kruczkowski (’13), 1:2 Jakub Leszkiewicz (’27), 1:3 Paweł Sobczyński (’51), 1:4 Igor Krzeszowski (’77)

Pogoń: Roszkowski – Kowalczyk, Błażejczyk, Romanek, Konkel, Patelczyk, Klecha, Rogacki, Stenka, Leszkiewicz
Na zmiany wchodzili: Kowalkowski, Siłkowski, testowany, testowany, Miotk, Kłosowski, Noryśkiewicz, Bąk

W trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2023/2024, Pogoń rozegra łącznie sześć spotkań sparingowych. Wszystkie odbędą się o godzinie 12:00 w kolejne soboty (20.01, 27.01, 3.02, 10.02, 17.02, 24.02) na stadionie przy ul. Kusocińskiego. Natomiast pierwszy mecz w ramach rundy wiosennej IV ligi (18. kolejka spotkań), Pogoń zagra w marcu u siebie z Suprą Kwidzyn (12. miejsce w tabeli i 22 pkt.).

Przypomnijmy, że po ostatnim meczu rundy jesiennej z Powiślem Dzierzgoń (wygranym przy ul. Kusocińskiego 5:1) rozegranym 18 listopada 2023 r. w ramach 17. kolejki IV ligi sezonu 2023/2024, Pogoń z dorobkiem 29 pkt. i bilansem 8-5-4 (gole 41-28) zajmuje 6. miejsce w tabeli. O tym meczu oraz o podsumowaniu rundy jesiennej czytaj:

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork