14/04/2024
Aktualności

Ulica jak lodowisko. Zderzenie dwóch samochodów [Zdjęcia]

Ulica jak lodowisko. Zderzenie dwóch samochodów [Zdjęcia]

Dwa samochody zderzyły się na ul. Wojska Polskiego w Lęborku na zakręcie, który prowadzi pod wiadukty kolejowe. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 20 stycznia, około godziny 22:30. Z pozyskanych informacji wynika, że kierujący fiatem na jezdni pokrytej lodem zsunął się na sąsiedni pas uderzając w volkswagena. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, a kierowca fiata został ukarany mandatem karnym w wysokości 1200 zł.

Wszystkie drogi na terenie Lęborka po godz. 19 stały się prawdziwym lodowiskiem ze względu na ujemną temperaturę. Jak się dowiedzieliśmy, na ul. Wojska Polskiego pług rozsypał mieszankę soli dopiero po tym jak wraki pojazdów zostały usunięte z drogi.

reklama

Wygląda na to, że najpierw musi dojść do zdarzenia, aby zarządca drogi zdecydował się zadysponować pług w miejsca wymagające zimowego utrzymania, którymi przede wszystkim są wzniesienia, zakręty i obręby skrzyżowań. Więcej na temat zimowego utrzymania dróg w mieście i powiecie czytaj też:
https://www.lebork24.info/2024/01/20/dyrektor-wenta-przy-takiej-pogodzie-nasze-plugo-piaskarki-to-za-malo/
https://www.lebork24.info/2024/01/16/burmistrz-taka-sytuacja-byla-w-calym-kraju/

Pomimo odwilży warunki na drodze nadal są niekorzystne dla kierowców, a to nie jedyna kolizja, która miała miejsce sobotniego wieczora. Na drodze pomiędzy Żelaznem a Łętowem w powiecie wejherowskim, w gminie Choczewo kierujący volkswagenem passatem wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Od funkcjonariuszy policji otrzymał mandat karny w wysokości 3000 zł. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Blaser Pomoc Drogowa & Warsztat Samochodowy

reklama

6 Komentarze

  To jest Lębork. Zbyt wielu znajomków zatrudnionych w firmach powiązanych z UM Lębork. Sam Urząd przepełniony znudzonymi , znajomymi włodarza. Czas zakończyć to w wyborach.

  21
  1

  Trudno będzie to zakończyć w wyborach. Obecny burmistrz ma na starcie co najmniej 2000 głosów. To są pracownicy urzędu, spółek komunalnych, itp. i ich rodziny. Ludzie nie lubią zmian.Ja oczywiście będę głosował za zmianą.

  11
  2

  Chłop rozbija swój samochód o drzewo bo ma drodze jest ślisko nikt nie zostaje ranny dostaje 3 tys mandatu. Czy policjant który jest na takiej interwencji jest jakiś umysłowy . Przecież może wystawić 1 tys mandatu .

  11
  1

  Podwójna sierota z Fiata, 1- pierdoła nie potrafi jeździć zimą, 2- przyjął mandat. Jak jest zima to jest ślisko. Dalej frajerzy przyjmujcie mandaty 3000 zł za wjechanie do rowu, to w tym kraju nic się nie zmieni. Dziwne że laweta się nie zsunęła na lodzie ?

  6
  14

   No widzę panie dawid49 że dopadły pana minusy mocherów i niedzielnych kierowców. Prawda w oczy kole, niestety większość tej gawiedzi na drogach to ciemni ludzie nie potrafiący prowadzić swoich pojazdów.

   1
   9

  Kto przy zdrowych zmysłach przyjmuje mandat za coś takiego ?

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link