18/05/2024
Aktualności

Pożar sadzy wystraszył mieszkańców [Zdjęcia]

Pożar sadzy wystraszył mieszkańców [Zdjęcia]

Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały na ul. Warszawskiej w Lęborku, gdzie w jednym z domów doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym.

reklama

Dyżurny lęborskiej straży otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru w kominie domu jednorodzinnego przy ul. Warszawskiej 11 w sobotę, 16 grudnia, o godzinie 18:43. Strażaków poinformował przechodzeń, który zauważył iskry i ogień wydobywające się z komina, po czym zadzwonił na numer alarmowy 112.

Na miejsce niezwłocznie wysłano cztery zastępy straży pożarnej – trzy z JRG PSP Lębork i jeden z OSP Lębork. Nie była konieczna ewakuacja, ponieważ mieszkańcy sami opuścili dom jeszcze przed przyjazdem straży. Następnie przy pomocy podnośnika wprowadzono proszek gaśniczy w przewód kominowy w celu ugaszenia palącej się sadzy. Działania trwały niespełna godzinę.

Przypomnijmy, że do pożarów sadzy dochodzi bardzo często w okresie jesienno-zimowym. Tylko w minionym sezonie grzewczym (od końca października 2022 r. do końca kwietnia 2023 r.) lęborscy strażacy podjęli aż 40 takich interwencji. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2023/04/30/pozary-sadzy-zmora-leborskich-strazakow/
https://www.lebork24.info/2023/11/22/strazacy-gasili-pozar-sadzy-zdjecia/
https://www.lebork24.info/2023/08/30/cztery-zastepy-strazakow-na-ul-gdanskiej/
https://www.lebork24.info/2023/10/18/zaufaj-specjalistom-zyj/

reklama

Zdjęcia: m.in. Facebook \ OSP Lębork – Ochotnicza Straż Pożarna 

reklama

1 Komentarz

    Właściciel domu powinien być obciążony kosztami całej akcji, ponieważ to podatnicy aktualnie zrzucili się na gaszenie sadzy w kominie jegomościa który ma w głębokim poważaniu czyszczenie komina cztery razy w roku.

    1
    19

Komentarze są wyłaczone

POLECAMY
 
close-link