02/12/2023
Aktualności

Ścieżka rowerowa będzie, ale dopiero na zimę

Ścieżka rowerowa będzie, ale dopiero na zimę

Prace nad budową ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej ulice Lotników, Komuny Paryskiej i Czołgistów zaczęły się już w kwietniu tego roku. Oficjalny termin oddania projektu wypadał na koniec września. Firma nie wyrobi się do tego czasu, więc otrzymała dodatkowy czas na ukończenie zadania.

reklama

Projekt zakłada nie tylko wybudowanie ścieżki rowerowej oraz chodnika o długości około pół kilometra, ale także przebudowę infrastruktury w okolicach powstających ścieżek. W to wpisują się: m.in. ułożenie kolektora deszczowego, budowa zatoki autobusowej, wymiana słupa energetycznego, przemieszczenie szafy redukcyjnej sieci gazowej. Pośród obowiązków wykonawcy znalazł się również remont przejazdu kolejowego na ulicy Czołgistów.

Prace na przejeździe kolejowym polegają przede wszystkim na utwardzeniu obecnych ścieżek pieszo-rowerowych, co sprawi, że przejazd będzie bezpieczniejszy oraz wygodniejszy w użyciu przez mieszkańców.

Wykonawca inwestycji firma Usługi Leśne-Budowlane Krystian Wenta z Popowa miała zakończyć pracę koniec września. Już teraz wiemy, że mogą one potrwać do 75 dni dłużej.  Wydział Gospodarki Miejskiej i Inwestycji Urzędu Miasta w Lęborku przesunął już terminu zakończenia inwestycji. Jest to jeden z niewielu projektów inwestycyjnych w ostatnim okresie, który w pełni finansowany z kasy budżetu miasta. Całkowity koszt to 921 tys. zł.

reklama
reklama