15/07/2024
Aktualności

Już można korzystać z nowej świetlicy

Już można korzystać z nowej świetlicy

W uroczystej atmosferze i w towarzystwie licznych gości otwarto świetlicę wiejską w Unieszynie, w gminie Cewice, która ma stać się nowym centrum integracji mieszkańców. Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Rządowego Funduszu Polski Ład.

Nowa świetlica wiejska w Unieszynie usytuowana jest w samym sercu miejscowości i oferuje mieszkańcom salę spotkań wyposażoną w zaplecze kuchenne oraz sanitariaty. Teren wokół budynku został starannie zagospodarowany, z uwzględnieniem miejsc parkingowych, chodników i przestrzeni zielonej.

reklama

Otwarciu budynku towarzyszyły także dodatkowe atrakcje. Dla wszystkich chętnych odbyło się ognisko, zaproszono didżeja do rozkręcenia imprezy, a dzieci miały okazję wykorzystać dmuchańce i ozdobić swoje twarze kolorowymi wzorkami.

Podczas uroczystego otwarcia, Danuta Mikołajczyk, sekretarz powiatu reprezentująca starostę lęborskiego, podkreśliła znaczenie miejsca jako centrum życia społecznego i kulturalnego dla mieszkańców. Wyraziła przekonanie, że nowa świetlica będzie tętnić życiem, organizować liczne wydarzenia kulturalne oraz stanowić miejsce integracji dla mieszkańców, umacniając lokalną wspólnotę.

Uroczystość zakończyła się poświęceniem świetlicy przez ks. Daniela Leszczyńskiego, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cewicach.

Całkowity koszt budowy świetlicy w Unieszynie wyniósł 569 tys. zł, z czego 483 tys. zł stanowiło dofinansowanie, które gmina Cewice pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

Przypomnijmy również, że dwa miesiące temu oddano do użytku bliźniaczą świetlicę wiejską w Oskowie. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2023/08/08/tak-prezentuje-sie-nowa-swietlica-wiejska-w-oskowie-zdjecia/
https://www.lebork24.info/2023/03/19/powstaja-nowe-miejsca-spotkan-i-imprez/

reklama
reklama