03/03/2024
Aktualności

Powstają nowe miejsca spotkań i imprez [Zdjęcia]

Powstają nowe miejsca spotkań i imprez [Zdjęcia]

Praca na budowie świetlic wiejskich w Oskowie i Unieszynie w gminie Cewice nabiera tempa. Obie inwestycje są łącznie warte ponad milion złotych i powstają dzięki rządowym dotacjom.

Powstająca świetlica wiejska w Oskowie będzie parterowym i niepodpiwniczonym, prostokątnym budynkiem o wymiarach 18×10 m. Zarysowuje się już jego docelowy kształt. Pojawił się m.in. drewniany stelaż pod przyszły dach. W środku zaplanowano pomieszczenia na świetlicę, kuchnię, szatnię, kotłownię, a także sanitariat męski, damski i dla osób niepełnosprawnych. Budynek będzie ekologiczny i ekonomiczny, jak również przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej ma być wspomagane z odnawialnych źródeł energii.

reklama

W tym samym czasie trwają prace przy budowie świetlicy wiejskiej w Unieszynie. Będzie to obiekt o konstrukcji szkieletowej drewnianej. Tu podobnie jak w Oskowie powstanie sala głównej świetlicy, kuchnia i toalety. Przewidziano też pomieszczenie gospodarcze oraz wiatrołap z miejscem na wieszaki. W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie też teren przy budynku.

Całkowity koszt budowy świetlicy w Oskowie wynosi 569 tys. zł, z czego 500 tys. zł stanowi dofinansowanie dla gminy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  Z kolei świetlica w Unieszynie powstaje dzięki dofinansowaniu w wysokości 483 tys. zł z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Wartość całości inwestycji również wyniesie 569 tys. zł.

Świetlice wiejskie mają stać się miejscem spotkań i organizacji imprez integrujących lokalną społeczność. Oba budynki będą oddane do użytku w okresie do ośmiu miesięcy od rozpoczęcia budowy, czyli na początku drugiej połowy roku.

reklama

Fot. Gmina Cewice

reklama