reklama
Aktualności

Wywiad z Krzysztofem Wrzeszcz – Manufaktura Kaszubskich Przysmaków Rybnych!

Wywiad z Krzysztofem Wrzeszcz – Manufaktura Kaszubskich Przysmaków Rybnych!

Cztery lata temu powstała rodzinna firma Manufaktura Kaszubskich Przysmaków Rybnych, w której tworzą się produkty rybne oparte na oryginalnych recepturach, przekazywane z pokolenia na pokolenie.

reklama

Manufaktura Kaszubskich Przysmaków Rybnych powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie rodziny pochodzącej z Łeby o tradycjach rybackich. Manufaktura to zdrowa, naturalna i ekologiczna żywność w postaci wyrobów z ryb bałtyckich, słodkowodnych i morskich. Wszystko przygotowywane ręcznie i z dbałością o każdy szczegół. Produkty tylko z naturalne, świeże i z wysokiej jakości surowców.

Spotkaliśmy się z właścicielem, Panem Krzysztofem Wrzeszcz i zadaliśmy kilka pytań.

Panie Krzysztofie, co by Pan polecił naszym czytelnikom z oferty Manufaktury Kaszubskich Przysmaków Rybnych?

– Każdy z nas ma swoje kubki smakowe, dlatego chcemy trafić w gusta każdego klienta. Wszystkie nasze produkty są wyjątkowe i naturalne. Na pewno polecam słodko-korzenne Śledziki Książęce z dawien dawna, ponieważ to jedyny w swoim rodzaju produkt regionalny, z zastrzeżonym herbem Księdztwa Łeby.

A jaki był Wasz pierwszy produkt?

– Pierwszym produktem jaki powstał to paprykarz pana Rybaka z pieczonego dorsza z dużą ilością warzyw. W chwili obecnej mamy już kilka rodzai i co ważne to nie mieszamy ryb w naszych paprykarzach. Mamy paprykarz z dorsza, łososia, halibuta i z wędzonej makreli i są to produkty bez żadnych konserwantów.

Śledzi jest cała gama, czy w najbliższym czasie będą także nowe produkty?

– Mamy duży wybór śledzi, aby każdy klient znalazł coś dla siebie. Typowo w zalewie kaszubskiej mamy śledzie smażone, które pochodzą z jeziora Gardno i są zawsze świeże, nigdy mrożone. Są także śledzie pikantne, w sosie pomidorowym, śledź z żurawiną i czerwonym pieprzem, śledź z morelą i suszonymi owocami, śledź Łebski od Pokoleń z żurawiną i imbirem i wiele innych. Naszą ostatnią nowością są śledziki skandynawskie, duńskie i śledź po helsku z natką pietruszki. W tym roku wypuszczamy nowy produkt i będą to pasty rybne. Pasta rybna z dorsza, halibuta, makreli i łososia.

W ofercie znajdziemy również Kaszubskie Jadło, czy mógłby Pan coś więcej nam powiedzieć?

– Swojskie Jadło to nowy projekt, który powstał w zeszłym roku. Docelowo będzie skupiało lokalnych producentów różnych wyrobów z Kaszub. Aktualnie w swojej ofercie mamy swojskie wyroby mięsne w słoikach, wszystko oczywiście ekologiczne i bez konserwantów. Kolejnymi produktami swojskiego jadła to miody: wielokwiatowy, lipowy, akacjowy i spadziowy.

Gdzie można kupić Państwa produkty?

– Wszystkie nasze produkty można kupić w naszym sklepie internetowym www.zakreconaryba.pl. Na terenie trójmiasta mamy swoje dwa punkty firmowe. Pierwszy w Jadłostajni Kolibki w Gdyni oraz na Gdańskim Bazarze Natury, gdzie mamy również swój garmaż rybny. Na miejscu są także ryby wędzone metodą naturalną, na drzewie bukowo-olchowym, tak jak robili to nasi dziadkowie. Nasze produkty można kupić także w wybranych punktach w całej Polsce, m.in. Kraków, Poznań, Warszawa, Giżycko, Toruń, Bydgoszcz. W Lęborku na dzień dzisiejszy można kupić w garmażu ‘Pasternak’ w DH Kupiec. W Łebie są dwa punkty całoroczne, Lokalna Organizacja Turystyczna Łeba ‘Błękitna Kraina’, na ul. 11 listopada 5a oraz w restauracji ‘Mat’ przy kanale, ulica Kościuszki 30. Jeżeli chodzi o punkty sezonowe to można nas znaleźć w pasie nadmorskim od Łeby po półwysep Helski. Oczywiście jeżeli ktoś jest zainteresowany współpracą i chce sprzedawać produkty z wysoką marżą to zapraszamy do kontaktu biuro.zakreconaryba@gmail.com.

Dziękuje za rozmowę. Czego Panu możemy życzyć?

– Życzę sobie jak najwięcej zadowolonych klientów


Chcesz się więcej o Manufakturze Kaszubskich Przysmaków Rybnych!

Facebook: https://www.facebook.com/zakreconaryba/
Sklep: www.zakreconaryba.pl

Lub zadzwoń: 606 991 997

Artykuł na prawach ogłoszenia

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link