reklama
Aktualności

Seniorzy po szkoleniu dostali po tablecie

Seniorzy po szkoleniu dostali po tablecie

Seniorzy z Maszewa Lęborskiego przeszkoleni z poruszania się w cyfrowym świecie. W szkoleniach prowadzonych na terenie Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Maszewie tym razem przeszkoliło się 7 seniorów. To już druga grupa seniorów, którzy szkolili się w maszewskiej bibliotece. Poprzednia grupa liczyła 10 osób.
Podczas kursów seniorzy nauczyli się obsługiwać komputer, telefon i tablet. Nabyli również umiejętność poruszania się po internecie, który w dzisiejszych czasach jest przydatny w codziennym życiu. Dzięki internetowi, seniorzy będą mieli dostęp do aktualnych informacji, usług publicznych, mediów społecznościowych, a także będą mogli robić zakupy internetowe.
Zajęcia prowadził Sławomir Łukaszuk, który od 2005 roku zawodowo związany jest z branżą informatyczną. Każdy z uczestników projektu otrzymał na własność tablet. Jego obsługi seniorzy nauczyli się jeszcze podczas szkoleń. Teraz będą mogli korzystać z niego dla prywatnych celów.
Szkolenia realizowane były w ramach projektu „Mew@”(Media Education with Activity), a ich organizatorami były: Fundacja Partycypacji Społecznej z Poznania i Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Maszewie Lęborskim.

reklama
[PROMOCJE do -50%] Zapraszamy, ul. Krzywoustego 4A w Lęborku
Zobacz gazetkę